342.690 gösterim
3,70 viral puan

Osmangazi, OKİM’le İş Sahibi Yapıyor

Osmangazi Belediyesi’nin, istihdama katkı sağlamak amacıyla kurduğu Osmangazi Kariyer İstihdam Merkezi (OKİM), arayanları sahibi yapmaya devam ediyor. İşveren ve arayanlar arasında köprü görevi gören OKİM, 2017 yılının ilk 5 ayında 221 vatandaşı sahibi yaptı.
SelimCan 08.06.2017 saat 16:25
  1. OKİM’e Ocak ayı itibariyle yılın ilk 5 ayında bin 696 kişi müracaat ederken, 221 vatandaş yapılan yönlendirmeler neticesinde başı yaptı.Kamuda çalışmak isteyen vatandaşların sayısının 901 olduğu başvurular, titizlikle takip ediliyor. İstihdam edilen vatandaşların yerleştirildiği sektör ve pozisyonlar arasında fabrika, üretim, kalite kontrol, cnc operatörü, forklift operatörü, kaynak operatörü, press operatörü, veri elemanı, ofis elemanı, yönetici asistanlığı, hasta kayıt, danışma, sekreter, satış destek, satış temsilciliği, temizlik garson, güvenlik, şoför, tekstil sektörü ( laborant ), gıda sektörü (servis elemanı, aşçı yardımcılığı ), turizm sektörü (resepsiyonistvb turizm alanları), makine mühendisi yer alıyor.

  2. Vatandaşların talep ve niteliklerine göre firma araştırmalarını dinamik bir şekilde devam ettiren OKİM, ayrıca internet başvurularına da dönüşler yapıyor. Bursa’da istihdama çok ciddi katkı sağlayan OKİM, özel sektörün yanı sıra, belediye bünyesinde çalışma talebinde bulunanlar da kayıt altına alınıyor. Yapılan müracaatları, kayıt altına aldıktan sonraki tüm süreçleri de vatandaşla beraber yürüten OKİM çalışanları, her başvuruyu titizlikle takip ediyor.
  3. Sosyal Belediyecilikte öncü hizmetlere imza atan belediye olduklarının altını çizen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, OKİM’in örnek bir istihdam merkezi olduğunu söyledi. Başkan Dündar, vatandaşların eğitim bilgi, beceri ve donanımına uygun alanlarının tek tek takip edilip işe yerleştirilme anına kadar sürecin titizlikle yürütüldüğünü belirterek, “Yapılan talep ve kriterlere göre firmalar ile bire bir iletişime geçilip etkin hızlı ve güncel yönlendirmeler yapılmaktadır. Yönlendirmeler sonrasında düzenli aramalar yapılarak görüşme değerlendirmeleri ve başı durumları takip edilmekte. Sektör ağımızda da mavi yakadan beyaz yakaya her alanından istihdamlar da mümkün. Bu gelişmeler bizleri de çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Yorumlar

  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Facebook: 3.090 gösterim

  • Toplam Viral: 95.661 gösterim
  • Toplam Seed: 92.574 gösterim
  • Toplam Direkt: 154.455 gösterim
  • Viral Puan: 3,70