OHA
142.584 gösterim
6,51 viral puan

Günümüz Dünyasında Kendisini Mesih ya da Tanrı İlan Etmiş 17 İlginç İnsan

Bazılarının gerçekten ciddi sayıda takipçileri de var. Kimisi Mesih kimisi bizzat Tanrı olduğunu iddia ediyor. Liste hayli kabarık.
jakumetsu 01.10.2014 saat 11:37
 1. 1. Alan John "A.J" Miller

  Eski bir Yehova Şahidi. Daha sonra kendi dini olan "Kutsal Gerçek"i kurdu. Kendisi Avustralyalı. Önceki hayatında Hz İsa olduğunu söylüyor. Karısının da Mecdeleli Meryem olduğunu belirtiyor.
 2. 2. Vissarion

  Ortodoksluk ve Budizm karışımı bir tarikat kurup kendisini de Tanrı ilan etmiş bir adam. Takipçilerine et yemeyi yasakladı. Aynı zamanda alkol sigara ve para kullanmak da yasak. Kendisi ve 50.000'e yakın takipçisi Rusya'da küçük bir kasabada yaşıyor.
 3. 3. Hogen Fukunaga

  Ho No Hana adlı bir tarikatın kurucusu. Hem İsa'nın hem Buda'nın hem Sidartha'nın reenkarnasyon geçirmiş kişilikleri olduğu iddiasında. En büyük yeteneği insanların ayaklarına bakarak geleceklerini tahmin etmek. Ayak fetişistliğine kılıf uydurmak için böyle bir yol seçmiş büyük ihtimalle. Dolandırıcılıktan 12 yıl hapis cezası var.
 4. 4. Charles Manson

  Ünlü seri katil de kendisini ilah ilan edenler arasında. Takipçi sayısı da hayli fazla.
 5. 5. Ariffin Mohammed

  Malezya'da bulunan "Özgür Gökyüzü" tarikatının lideri. Kendisinin önceki yaşamlarında Hz İsa, Buda, ve aynı zamanda Hz Muhammed (sav) ve Shiva olduğunu iddia ediyor. Şu an Tayland'da sürgün hayatı yaşıyor.
 6. 6. Apollo Quiboloy

  Flipinli bu adam da Tanrı'nın oğlu olduğunu iddia ediyor. İnsanların beynini yıkamakla suçlanıyor. Ülke seçimlerinin sonucunu tahmin etmeye çalıştı. Ancak, yanıldı. Bunu da seçimlerde hile yapılmasına bağladı.
 7. 7. Inri Cristo

  Zengin bir Mesih. Dünyayı dolaşıp kendisinin Hz İsa olduğunu söylüyor. Takipçilerinin hepsi genç ve güzel kadınlar
 8. 8. Brian Davis Mitchell

  Kendisi bir pedofili suçlusu. Kendisini ilahtan ziyade bir meleğin reenkarne olmuş hali olarak ilan ediyor. Dünyanın geleceği için önemli bilgilere sahip olduğunu söylüyor.
 9. 9. Mitsuo Matayoshi

  Kendisi Japonya'da seçimlere katılmış bir Mesih iddiacısı. Vaatleri de Japon olmayanları ülkeden sürmek, ekonomiyi sadece tarıma dayandırmak, yozlaşmış insanları yakarak cezalandırmak ve Tanrı'nın isteklerini yerine getiren bir yargıç olmak Seçimi kazanamadı tabii.
 10. 10. Jehovah Wanyoni

  Kendisini Tanrı'nın oğlu ilan etmiş bir diğer adam. 25 karısı ve 95 çocuğu var. AIDs'in tedavisini bildiğini söyleyip Kenya hükümetinden 34.6 milyon dolar istedi. Tabii, alamadı. Yaklaşık 1000 kişilik bir takipçi kitlesi var.
 11. 11. Shoko Asahara

  Aum Shinrikyo adlı bir tarikatın önderi. Kendisini Hz İsa olarak tanıtıyor. Dünyanın sonunun Yahudiler, Farmasonlar ve İngiltere Kraliyet Ailesi tarafından getirileceğini söylüyor. 1995'te Tpokyo metrosuna yapılan sarin gazı saldırısında parmağı var. Saldırıda tam 13 kişi ölmüştü. Tehlikeli bir adam.
 12. 12. Wayne Bent

  Tanrı'nın kendisiyle konuştuğunu ve onu Mesih ilan ettiğini söylüyor. Diğer kişiliği de melek Mikail'miş. Bent'in kendi öz kızı da dahil olmak üzere birçok kızı tacizden sabıkası var.
 13. 13. Marina Tsvigun

  "Aydınlanmış İnsanlık" adlı tarikatin lideri. 80.000 civarı takipçisi var. 10 Kasım 1993'te kıyametin kopacağını söylemişti. Tarikat üyeleri de tam olarak o gün polisler tarafından yakalandı.
 14. 14. Oscar Ramiro Ortega-Hernandez

  Kendisi Obama'yı şeytan kendisini de Tanrı ilan ederek Beyaz Saray'a silahlı saldırıda bulundu. Obama ailesi evde yoktu ve şans eseri kimse yaralanmadı.
 15. 15. David Shayler

  Eski bir MI5 ajanı. Devlet bilgilerini sızdırdığı için meslekten kovuldu ve hapis yattı. Daha sonra kendisini Mesih ilan etti.
 16. 16. Hasan Mezarcı

  Kendisi bizim topraklarımızdan çıkmış bir Mesih. Anlattığı komik olmayan fıkralar ve ilginç giyim tarzıyla ünlü. Henüz pek takipçisi yok.
 17. 17. Mehmet Ali Ağca

  Papa suikastini gerçekleştiren ve daha sonra Papa ile fotoğrafları basılan Mesih iddiacısı. Papa'nın kendisinin Mesih olduğunu söylediğini savunuyor.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 71.281 gösterim
 • Twitter: 290 gösterim
 • İnci Sözlük: 34 gösterim
 • Sözlükspot: 34 gösterim

 • Toplam Viral: 73.568 gösterim
 • Toplam Seed: 21.900 gösterim
 • Toplam Direkt: 47.116 gösterim
 • Viral Puan: 6,51