132.551 gösterim
2,92 viral puan

Bazı Kesimlerin Recep Tayyip Erdoğan Nefretlerinin Altında Yatan 10 Temel Sebep

Meyve veren ağaç taşlanır. Bu atasözü belki de Erdoğan'ın siyasi hayatını özetler nitelikte. Birilerini sevmeyebilirsiniz, ancak bunun için mantıklı sebepleriniz olur. Maalesef, bazılarında mantık denen şey bulunmadığından bu tarz sebepler bulmak hayli güç.
jakumetsu 04.04.2017 saat 15:16
 1. 1. Akıllı olup ülkesi için mantıklı kararlar verebilmesi

  Bildiğimiz gibi siyasi bir liderde akıl çok önemli bir unsur. Buna sahip olmayanlar da sahip olanı tabii ki sevmezler.
 2. 2. Ülkesi için canla başla mücadele etmesi

  Kendileri yapmayacakları için yapana da anlam veremiyorlar. Çünkü, bu memleket içinistedikleri tek şey oylarını alıp mecliste yan gelip yatmak. Meyve veren ağacı da taşlamak.
 3. 3. Zeki hareketlerinin eski rakiplerini hala çıldırtması

  Ülkenin Cumhurbaşkanı olmasına rağmen kendisiyle Başbakanlık mevkii için yarışanlar hala peşini bırakmış değil. Sürekli kendisiyle uğraşılıyor.
 4. 4. Dünya liderleri arasında olması

  Orta Doğu'da ondan daha çok söz sahibi bir lider var. G-20 ülkelerinden birinin lideri. Tüm Müslüman dünyası kendisine saygı duyuyor. Bu da onu büyük bir lider yapıyor. Hiçbir zaman o seviyeye ulaşamayacak olanlar da sadece kötülemekle yetiniyor.
 5. 5. Halk tarafından sevilmesi ve herkesin onu bağrına basması

  Halkın sizi sevmesi sizin halk için yaptıklarınıza bağlı. Erdoğan'dan başka bu kadar sevilen bir lider yok. Hal böyle olunca kıskançlık da hat safhada oluyor tabii.
 6. 6. Ne kadar çamur atılsa da halkın daima onun yanında olması

  Erdoğan'ı sevmeyenleri çıldırtan, hatta halka hakaret etmeye kadar bile götüren bir durum. İftiralar ve suçlamalar nedense hep suratlarında patlıyor. İşler bu şekilde gelişince kendilerini zaten sevmeyen halktan daha da uzaklaşıyorlar.
 7. 7. Ülkeyi kısa sürede yaptığı hizmetlerle olduğundan çok ileriye götürmesi

  Başta kendileri olsaydı bunu yapamayacaklarını adları gibi biliyorlar. Bunu bildikleri için de doğal olarak büyük bir çekememezlik içine giriyorlar. Ülkenin ilerlemesi ve gelişmesiişlerine gelmiyor.
 8. 8. Dine ve maneviyata herkesten çok daha önem vermesi

  Dindar, ahlaklı bir nesilden bahsettiği için bile yerden yere vurdular. Buna inanmak gerçekten güç. Hatta, birçok "din alimi" kisvesi altında yaşayanlar ağza alınmayacak şeyler söylediler. Gerçek bir Müslüman'ın yapmaması gereken şeyler yaptılar. Ki, onların dinle diyanetle zaten bir işleri yok. Halkın inanç ve esaslarından uzaklaşalı epey olmuş. Kendileri gibi olmayan bir siyasetçiyi sevmemeleri de doğal.
 9. 9. Ülkesi için yaptığı üstün hizmetler

  Saymakla bitmeyen hizmetler yapıldı. Ancak, bazıları Türkiye halkını bu hizmetlere layık görmediğinden gözlerini Erdoğan nefreti bürüdü. Oysa ki halkımız dünyanın faydalandığı bütün yeniliklere layık. Bunu anlamak istemediler. Cahil kalmamızı ve Orta Çağ'ı yaşamamızı istediler.
 10. 10. Neden sevmediklerini kendilerinin de bilmemesi

  evet, belki de en genel sebep bu. Çoğu Erdoğan'ı neden sevmemeleri gerektiğini bilmiyorlar bile. Kulaktan dolma duydukları, kasti şekilde ortaya atılan karalamam kampanyalarına inanıyorlar. Halbuki, biraz düşünseler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu ülke için şimdiye kadar kimsenin yapmadığını yaptığının farkında olurlardı.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 4 gösterim

 • Toplam Viral: 28.368 gösterim
 • Toplam Seed: 45.467 gösterim
 • Toplam Direkt: 58.716 gösterim
 • Viral Puan: 2,92