8.140 gösterim
3,24 viral puan

Erdoğan: "Demirtaş İçin Savcıları Göreve Çağırıyorum"

Erdoğan'dan Demirtaş'ın Sur'a yürüyüş çağrısıyla ilgili olarak "Ülkemi karıştırmaya kimsenin hakkı yok. Savcılar üzerine düşeni yerine getirmeli." dedi.
CanOlgan 02.03.2016 saat 16:25
 1. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Nijerya'da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Sur'a yürüyüş çağrısıyla ilgili sorulara yanıt verdi. Erdoğan, terör örgütlerinin arasında ayrım yapılamayacağını belirtirken, Demirtaş için "Terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içerisindeki milletvekilinin görevi olamaz. Buradan savcıları göreve davet ediyorum. Savcılar üzerine düşen görevi yerine getirmelidirler" dedi.

  Batı Afrika turunun üçüncü durağı Nijerya'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Nijerya Devlet Başkanı Muhammad Buhari ile baş başa ve heyetler arası ikili görüşmelerde bulundu. Görüşmelerin ardından iki lider ortak basın toplantısı düzenledi.

  Erdoğan, Demirtaş'ın Sur'da yaptığı çağrıyla ilgili bir gazetecinin sorusu üzerine şu yanıtı verdi:

  "Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu'daki benim bölge halkımın Kürt kardeşlerimin böyle terör kokan, teröre davet kokan bir çağrıya evet diyeceğine inanmıyorum. Yine bunun yanında özellikle de bunun için birilerinin suç duyurusu yapmasına gerek yok. Her şey açık, net ortada ve bu savcılıklara bir davettir. Savcıların da kendi üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekir diye düşünüyorum. Çünkü ülkemi karıştırmaya, ülkemin huzurunu karıştırmaya kimsenin hakkı yoktur."

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 4 gösterim
 • Twitter: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 22 gösterim
 • Toplam Seed: 2.511 gösterim
 • Toplam Direkt: 5.607 gösterim
 • Viral Puan: 3,24