30.521 gösterim
8,38 viral puan

Tarihteki En Ölümcül 12 Savaşçı Birliği

Tarih boyuncu dünyanın pek çok bölgesinde savaşçı topluluklar yada büyük devletlerin profesyonel orduları destanlar yazmış ve isimlerini günümüze kadar getirmeyi başarabilmişlerdir. İşte bu efsane birliklerden bazıları
EnesAbiş 19.11.2016 saat 12:09
 1. 1. Akıncılar

  Akıncılar, Osmanlı Devletinin sınır bölgelerinde düşman memleketlere ani baskınlar tertipleyerek yıpratma harekatında bulunan hafif süvari birliklerine verilen isimdir. Vazifeleri akın yapmakla kalmayıp aynı zamanda düşmanın durumunu yolları ve kuvveti hakkında bilgi toplamak gibi isthbarat görevini yerine getirmektir. Ağırlık yapacak hiç bir şey bulundurmazlar zırh giymeden atlarını düşmanlara doğru sürerdi. Akıncılık babadan oğula geçerdi ve sadece Türk'ler akıncı olabilirdi.
 2. 2. Sparta Savaşçıları

  Spartalı her erkek çocuğu iyi bir Sparta vatandaşı aynı zamanda iyi bir asker olmayıldı. Bu yüzde tüm Spartalı çocuklar 7 yaşına geldiklerinde ailelerinden alınarak Agoge denilen eğitime tabi tutulurlardı. Bu eğitimde avcılık acılara karşı direnme savaş sanatları gibi bir çok eğitim verilirdi. 18 yaşına geldiğinde yedek orduda yer alırlar, 20 yaşına geldiklerinde Sparta ordusunun mensupu olmaya hak kazanırlardı. Antik dünyaya korku saran bu savaşçılar kusursuz birer ölüm makineleriydiler.
 3. 3. Aztek Jaguar Savaşçıları

  Oldukça eski bir uygarlık olan Azteklerin en elit birliğidir. Bu birliğe mensup kişier tanrılarına benzediği düşüncesiyle Jaguar gibi giyinirlerdi. Kılıç gibi silahlar yerine ucu volkanik camlarla ölümcül hale getirilmiş sopaları kullanırlar ve genellikle at üstünde savaşırlardı. Bu savaşçıların asıl amacı savaşlarda insan öldürmek değil esir almaktır. Çünkü onların inanışlarına göre savaş meydanında öldürülen insanlar boş yere ölmektedir. Onlar aldıkları esirleri savaş gecesi özel bir törenle tanrılarına kurban etmekteydiler.
 4. 4. Kızılderililer

  Amerika kıtasının yerlileri olan insanlar doğayla barış içerisinde yaşarlardı. Yakın savaşta mızrak ve balta kullanırlar aynı zamanda yanlarında ok bulundururlardı. Savaşlarda öldürdükleri insanların kafa derilerini keserek alırlardı. Kafa derilerinin çok olması bir kişinin ne kadar iyi savaşçı olduğuna işaretti. Savaşçılığın haricinde çok da iyi bir avcı. Fakat coğrafi keşiflerin sonrasına kadar avcı olan bu topluluk bir anda av oldu. Smürgeci Avrupalılar tarafından toprakları istila edilen Kızıldereliler beyazlara karşı topraklarını korumaya çalışsalar bile başarılı olamamışlardır.
 5. 5. Ninjalar

  Feodal Japonya'da ortaya çıkan bu birlik savaş meydanlarında savaşmak için değil daha çok suikast için çalışmaktalardı. Casusluk sabotaj suikast gibi işleri para karşılığında yerine getirirlerdi. Hayatlarını gizlenerek geçiren bu insanlar çoğunlukla efendilerinin huzurundan kovulmuş yada kendi isteğiyle ayrılmış Samuraylardan oluşmaktalardı. Br ninjanın pek çok dövüş tekniğine ve silaha hakim olması gerekirdi. Karşılarında düşman olarak Samuraylar gibi donanımlı savaşçılar olduğundan dolayı Ninjalar zaman içinde Ninjutsu adlı ayrı bir savaş sanatı oluşturmuşlardır.
 6. 6. Pers Ölümsüzleri

  Ölümsüzler, Pers imparatorluğunun en gözde birliğiydi. Bu birlik adını hiç bir zaman eksilmemesinden alırdı. Sayıları 10.000 olan bu birlikte aralarından birisi eksilse yerine birisi gelir ve 10.000 sayısı tamamlanırdı. Bu sayılar uzun boylu gülü gençlerden seçilir daha sonra 2 yıllık zor bir süreçten geçerdi. Eğitimi geçenler imparatorluğun sınırlarına gönderilir ve savaşta kendilerini ispatlamaları beklenirdi. Yıllarca geçen savaşlarda canlı kalabilenler Pers Ölümsüzleri ordusuna katılırlardı. Pers ölümsüzleri savaşta zırh giymeyen ve tamamen atağa dönük bir savaş stratejisi ile saldıran bir birlikti.
 7. 7. Moğollar

  Orta Asya bozkırlarında yıllarca birbirleriyle savaşmış, birbirlerini bırakıp birlik olduklarında ise dünyaya meydan okumuşlardır. Kısa bacaklı ve orta büyüklükteki atlarıyla savaştan savaşa koşmuşlar attıkları oklarla ve acımasızlıklarıyla tüm dünyaya tanınmışlardır. Toplu halde olduklarında durdurulamaz bir güç olan Moğollar savaş konusunda her ne kadar iyi olsalar da devlet yönetimi konusunda aynı başarıyı sağlayamamış kurdukları devletlerin ömürleri kısa olmuştur.
 8. 8. Vikingler

  Bir dönem tüm Avrupa'ya korku salan Viking savaşçıları yaptıkları akın ve baskınlarla adını tarihe yazdırmayı başarmışlardır. Alışılmışın dışında daha çok denizden saldıran ve böylelikle düşmanı alt üst eden bu adamların diğer özellikleri de dev gibi olan cüsseleriydi. Savaşta genelde balta kullanarak düşmanlarına korku etraflarına ölüm saçarlardı.
 9. 9. Samuraylar

  Samuray kelimesinin anlamı eski Japonca'da hizmet etmek anlamına gelir. Bu savaşçılar savaş ve felsefeyi bir araya getirmiş ve hayatları boyunca onurları için yaşamışlardır. Samurayla savaşlarda genellikle kendilerine özel kılıçları kullanırdı. Bu kılıçların ruhlarının olduğuna inanırlar ve onlara isim verirlerdi. Ayrıca kılıçlı dövüşün dışında ok mızrak ve silahsız savaşta da ustalaşırlardı. Silahlı ve silahsız dövüşler için günümüzde de var olan Juijutsu sanatını kullanırlardı.
 10. 10. Ortaçağ Şovalyeleri

  Orta çağın tankları diyebileceğimiz bu seçkin birlik Avrupa da ortaya çıkmışlardır. Genelde asil insanların olabileceği bir askeri birliktir. Şovalye olarak yetiştirilecek olan bir erkek çocuğu yaklaşık 7 yaşındayken babasının evinde ayakçı olarak çalışmaya ve eğitim almaya başlıyordu. Savaşın yanı sıra genel kültür hakkında da bir çok bilgi edinirdi. 12 yaşına geldiğinde başka bir şövalyenin yanına yardımcı olarak verilirdi. Gerekli şartları karşıladığı taktirde Şövalye olarak terfi ederdi. Ağır silahları ve zırhlarıyla düşmanlarının birliklerinin içine korkmadan at süren Şövalyeler orta çağın durdurulamaz güçlerindendi.
 11. 11. Maori Savaşçıları

  Vatanları Yeni Zelanda topraklarıdır. Çok aç kaldıklarında insan eti yiyen ve savaş dansı yapan bu birlik Yeni Zelanda'dan dünyaya yayılmıştır. Düşmanlarını korkutmak için savaş öncesi haka dansı yaparak başlamadan psikolojik olarak 1-0 öne geçiyorlardı. Moko adı verilen yüz dövmeleri de bu kavme has bir özelliktir. Moko kadınlar için güzellik erkekler için savaş simgesidir. Belirli bir savaş taktikleri ve eğitimleri yoktu. Maoriler hala Yeni Zelanda'da yaşamlarını sürdürmektedirler.
 12. 12. Yeniçeriler

  Padişaha bağlı Kapı kulu ocaklarının piyade kısmıdır. Yeniçeriler Osmanlı Devleti'nin sınırlarının genişlemesiyle küçük yaşta alınan çocukların Anadolu'da Türk ailelerin yanına verilerek yetiştirilmesiyle oluşturulur. Avrupa'nın ilk düzenli ve eğitimli ordusu olma özelliğini taşır. Yeniçeri ocağı 16. yy ın sonuna kadar Osmanlı Ordusunun mükemmel talimli ve mükemmel bir yaya kuvveti olup savaşlarda vurucu güç konumunda olurlardı. Hafif örme zırh giyer ve kılıç kullanırlardı. Devletin ilk Yüzyıllarında çok büyük yararları olan yeniçeri ocağı daha sonra bozulması nedeniyle 1826 yılında sultan II. Mahmut tarafından kaldırılmıştır.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 368 gösterim
 • Twitter: 303 gösterim

 • Toplam Viral: 2.181 gösterim
 • Toplam Seed: 3.642 gösterim
 • Toplam Direkt: 24.698 gösterim
 • Viral Puan: 8,38