13.585 gösterim
2,68 viral puan

Tarihteki Tüyler Ürpertici 5 Cezaevi

Resmen cehennemim dünya şubeleri.
CigdemOzcn 17.12.2015 saat 19:31
 1. 1. Ölüm Kabinleri

 2. 1920 yılında, Moğol mahkumlar genellikle 3x4m olan ahşap tabutlara canlı olarak koyuldular. Bu acımasız işkencenin sonucunda mahkumlar hayatlarını yitirdi. Tabutlar, bilenmiş kerestelerle çevrelenmiş 15m'lik bir şarampole, Mongolia'nın Urga şehrine yerleştirildi. Tabuttaki pislik ise sadece 3 haftada bir temizlendi ve mahkumlar yemeklerini sadece 15cm'lik bir delikten aldı. Ayrıca mahkumların oturmalarına ve yatmalarına izin verilmiyordu. Elleri de tabutun içinde kelepçeliydi. Kış ayında ise para harcamamak için tabutlara bakım yapılmadı ve birçok mahkum donarak öldü.
 3. 2. Mamertine

 4. Romalılar cezaevlerini ilk inşa edenler arasındaydı. Mamertine 640 M.Ö. inşa edildi. Ve bu ilk adım için zalim bir başlangıç oldu. Bu cezaevine sadece kanalizasyon sisteminin içinde bulunan küçük bir delikle girilebiliyor. Mamertine cezaevi yerin 3.6 m altında, 9 m genişliğinde. Odaları ise nefes alamayacak kadar küçük. Mamertine'de mahkumlar işkence açlık ve susuzluktan ölüyordu. Cesetler Cloaca Maxima adlı özel odaya açılan bir demir kapıdan Tiber Gölüne boşaltılıyordu.
 5. 3. HMS Cehennemi

 6. Amerika Devrimi sırasında, İngilizlere ait 16 gemi vardı. Aralarından en canice şeylerin yaşandığı HMS Jersey'di. Takma adı ise "HMS Cehennemi". 1.100 mahkum "HMS Cehennemi"nin içinde karanlığa ve aşırı sıcağa esir bırakıldı. Bu gemide birçok insan çıplaktı. .Zayıf düşen insanlar canlı canlı, fareler tarafından yenildi. O gemide 12.000'nin üzerinde insan öldü. Sadece 1.400 insan kurtulabildi.
 7. 4. Andersonville

 8. Camp Sumter (Andersonville), Amerikan İç Savaşı'nın sonuna doğru Konfederasyon'un en büyük cezaevi olarak hizmete açılmıştı. 33.000 mahkum kirlilikle baş başa bırakıldı. Cezaevinde tek tatlı su kaynakları insan parçacıkları ve cesetlerdi. Mahkumlara erzak verilmemesinin yanı sıra gardiyanlara da az erzak veriliyordu. Andersonville'e girenler açlık dizanteri ve pislikten ölüyorlardı. Öldüklerinde ise dip dibe gömülüyorlardı.
 9. 5. Hỏa Lò Prison

  Hỏa Lò Prison en vahşice olan cezaevlerindendir. Bu cezaevinin takma adı "Cehennem Deliği"dir. Vietnam Savaşı sırasında, Ulusal Kurtuluş Cephesi'nde Amerikalı pilotlara acımasızca işkence yapılıyordu. Burada mahkumlar 6m uzunluğundaki üstünde dikenli tel ve kırık camlar bulunan bir duvarın ardında tutuldu ve düzenli olarak dövüldü. Vietnam'ın bunları yapmasındaki amaç mahkumların iradesini kırıp ABD'nin hakkında bilgi sızdırmaktı. Gardiyanlar oraya yeni gelen mahkumlara "Ölmek kolaydır ama yaşamak zordur. Size yaşamanın ne kadar zor olduğunu göstereceğiz." diyorlardı.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 9 gösterim
 • Twitter: 18 gösterim

 • Toplam Viral: 199 gösterim
 • Toplam Seed: 5.077 gösterim
 • Toplam Direkt: 8.309 gösterim
 • Viral Puan: 2,68