İbretlik
179.977 gösterim
10,64 viral puan

İnsanların Denek Olarak Kullanılıp Katledildiği Tarihteki Kara Lekeler Halini Almış 7 Deney

Bu deneyleri yapan bilim insanları hayvanlarla vakit kaybetmek yerine direkt olarak insanları kullanıp onların hayatlarını hiçe saymışlar. Bu deneylerde binlerce kişi pisi pisine hayatlarını kaybetti.
jakumetsu 25.05.2015 saat 11:35
 1. 1. MK Ultra Projesi

  CIA'in insan beynini kontrol için çeşitli kimyasallar kullandığı bir proje. İnsanları zombiye çevirip istediklerini yaptırmayı amaçladılar. Proje 20 yıla yakın sürdü. Kaç kişinin deneylere katılıp hayatını kaybettiği bilinmiyor. Deneyler 1973 yılında sonlandı.
 2. 2. Henry Cotton'un Deneyleri

  doktor Cotton zihinsel rahatsızlıkların bedendeki organlarla alakalı olduğunu ve bu organların ortadan kalkmasıyla hastalıkların geçeceğini düşünüyordu. Tabii, deneylerde hayatlarını kaybedenler bu tezi çürüttü.
 3. 3. Josef Mengele'nin Çalışmaları

  Nazilerin ünlü doktoru ikizler üzerinde çalıştı. Birçok Yahudi ikiz deneyler sırasında katledildi. Mengele Aryan annelerinin ikiz çocuklar doğurup gelecek neslin kurtarılmasını amaçlıyordu.
 4. 4. STD Deneyi

  Amerikan hükümetinin Guantanamo üssündeki tutsakları kullandığı deney. Frengi hastalığına çare bulmak için Frengili hayat kadınları tutsaklara sunuldu. 1300 kişi hastalığa yakalandı. Olay gün yüzüne çıkınca Başkan Obama bu deney için 2010'da özür diledi.
 5. 5. Hoflin Deneyi

  1966 yılında psikiyatrist Charles Hofling hemşireler üzerinde bir deney yaptı. Hemşirelerin hepsinin sözünü dinleyip din lemeyeceğini merak ediyordu. Hastalara onları öldürecek dozda ilaçlar vermelerini söyledi. 22 hemşireden 21'i bunu yaptı. Diğer 1 tanesi bunu etik bulmadığını, insan hayatının kendi işinden daha önemli olduğunu söyledi.
 6. 6. Lauretta Bender Deneyi

  Çocuklar konusunda uzman bir ruh doktoru olan Bender şizofreni hastası çocukların beynine elektrik verdi. Daha sonra onları LSD bağımlısı haline getirdi. Tedaviler pek de başarılı olmadı.
 7. 7. Japonya'nın Çinli Esirler Üzerindeki Deneyleri

  2. dünya Savaşı sırasında esir alınan Çinliler üzerinde çeşitli hastalıklara karşı ilaç deneyleri yapıldı. Binlerce Çinli bu deneylerde yaşamını yitirdi.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 133.897 gösterim
 • Twitter: 251 gösterim

 • Toplam Viral: 134.632 gösterim
 • Toplam Seed: 16.909 gösterim
 • Toplam Direkt: 28.436 gösterim
 • Viral Puan: 10,64