77.960 gösterim
2,67 viral puan

Son Zamanlarda Gençlerin Dinsizliğe İlgi Duymalarının Bazı Sebepleri

Şu günlerde oldukça çok rastlar oldum bu duruma. Forumlarda hangi tartışmaya girsem dinden imandan bihaber gençler görüyorum. Ben İslam’ı savundukça adamlar İslam’ı kötülüyorlar.Sağdan soldan duyduğu lafların aslı astarı nedir araştırmadan yorum yapıyorlar.
NerminAssim 02.05.2015 saat 19:28
 1. 1. Bence bunun bir numaralı sebebi özentilik. Bakıyor çevresinde bundan daha önce "imi bin itistim" diyenler var. Bu da onlara uymak için ben de sizler gibiyim diyor.

 2. 2. İslamın sistematik olarak kötü örnek gösterilecek kişilerce kullanılması. Adnan Oktar veya Deniz Feneri Vurgunu. Buna bağlı olarak bunlar müslümansa ben değilim tepkisi.

  "Din" adı altında gösterilen saçmalıklar, hurafeler, gençlerin dinden soğumalarına son derece yeterli bir sebep.
 3. 3. Bunun bir diğer sebebide benim fikrimce televizyon

  Şimdi bu dediğimden sonra "Şu Mala Bak Televizyon İzlemeyelimmi Şimdi" diyedebilirsiniz ama televizyona diğer ad olarak boşuna "Aptal Kutusu" denilmiyor.Televizyon olayı sadece gençler için değil popüler kültürün yayılmasında da en önemli araçlardan biri.
 4. 4. Gençlerin İlluminati denen toplum örgütüne ilgi duyması.

 5. 5. Bazı Kalın Kafalıların Saçma Fikirleri Olarakta Girdikleri Ortamda Daha Cool Görünmek İçin " Ben Ateistim" Derler.

 6. 6. Ateizmin özgürlük olarak görülmesi.

 7. 7. Bana göre bir diğer sebepte internet gibi bilgiye kolay ulaşılan oluşumun yaygınlaşması, inanışı zaten sağlam olmayan insanların ateist vaizler tarafından sosyal medyada, forumlarda, sözlüklerde tavlanması.

 8. 8. Allahü Teala'nın varlığına dair somut bir kanıtın olmamasına (Hâşâ) ve Darwinizm teorisine dayanarak insan türünün maymundan gelmesine olan inançları.

 9. 9. İslam’ı bizim ülkemizde o kadar geri plana itiyorlar ki sonuç bu oluyor.

 10. 10. Görünmeyeni reddetmek kolaydır, asıl mesele görünmeyene inanıp gönlünü açabilmekte.

 11. 11. Ve Son Olarak -_- . . .

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 21.731 gösterim
 • Twitter: 368 gösterim

 • Toplam Viral: 22.400 gösterim
 • Toplam Seed: 29.247 gösterim
 • Toplam Direkt: 26.313 gösterim
 • Viral Puan: 2,67