9.138 gösterim
3,42 viral puan

Sadece Çin'de Karşılaşacağınız İlginç Kareler

Dünyanın en büyük nüfusuna sahip ülkesi Çin, 9,6 milyon kilometre karelik bir alan kapsayıp; toprak alanı açısından Dünya'nın en büyük ikinci ülkesi olarak biliniyor. Hal böyle olunca, ülkede yaşanan insan yoğunluğu ilginç karelere konu olabiliyor. Tek partili üniter sosyalist cumhuriyetle yönetilen Çin'de görülen bu kareler sadece Çin'e özel..
HaberSelf 08.05.2019 saat 15:50
 1. Çok çalışan bir millet olarak bilinen Çinliler, adeta yerleri ile evleri arasında mekik dokurken, zaman zaman yatmaya bile eve gitmek yerine yerinde uyuyabiliyorlar. Üstelik zaman mekan ve koşulları önemsemeden.
 2. Çinliler sokakta yada herhangi bir yerde sarı saçlı ve mavi gözlü birisini gördüğü zaman telefonlarına yada fotoğraf makinelerine sarılarak anı ölümsüzleştiriyor.
 3. Eğer Çin'de gezinirseniz, sokakta atıştırmalık akrepler görebilirsiniz. Şaşırmayın Uzak Doğu mutfağına hoş geldiniz!
 4. Taklit konusunda oldukça başarılı olan Çin, taklit ürünlerinin, orijinallerinin önüne geçmesi ile meşhur. Öyle ki bu konuda asla sınır tanımıyor.
 5. Çin halkı rahatlamak konusunda asla mekan tanımıyor. Çünkü sokaklardaki seyyar masözler her dakika hizmet için bekliyor. Ortaya ilginç görüntüler çıksa da onlar hallerinden oldukça memnun görünüyor.
 6. Genel olarak Çin'in temel gıdaları, güneyde pirinç, kuzeyde ise buğday esaslı ekmekler ve eriştelerdir. Modernite öncesinde halkın geneli büyük oranda tahıl ve basit sebzelerle beslenirdi; et ise özel günlere ayrılırdı. Tofu ve soya sütü gibi fasulye esaslı ürünler günümüzde yine popüler protein kaynaklarıdır. Ancak sokaklarda satılan "bezelye dondurma" ulusal bir ziyafet sayılıyor.
 7. Rahatlarına düşkün olduklarını söylemiştik. Özellikle de hafta sonları sokağa nasıl çıktıklarının asla bir önemi yok.
 8. Sanırım Çin'in ne kadar kalabalık olduğunu hatırlatmamıza gerek yok.Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin'in plajları da oldukça kalabalık haliyle.
 9. Çin'de düzenlenen acı biber yeme yarışmasında geçtiğimiz yıl kazananı, 1 dakika içinde 50 acı biber yiyerek rekor kırmış. Ne rekor ama.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 33 gösterim

 • Toplam Viral: 92 gösterim
 • Toplam Seed: 2.673 gösterim
 • Toplam Direkt: 6.373 gösterim
 • Viral Puan: 3,42