103.389 gösterim
3,30 viral puan

Yeni Başlayanların İzlemesi İçin 10 Popüler Anime Dizisi

azı seyirciler animelere ilgi duysa da nereden başlayacakları konusunda kararsız kalabiliyor. Bu liste karar vermelerini sağlayacaktır.
jakumetsu 17.03.2023 saat 15:01
 1. 1. 'Naruto: Shippuden' (2007 - 2017)

  Tamı tamına 500 bölümden oluşan on yıllık bir şovu olan Naruto: Shippuden, dünya çapında popüler hale gelen Üç Büyük Shonen'in bir parçası.
 2. 2. 'Steins;Gate' (2011)

  Bilim kurgu hayranları için mükemmel olan Steins;Gate, geçmişte değiştirilen bir şeyin geleceğini değiştireceğine dair klasik teoriyi araştıran, zaman yolculuğu üzerine beyinsel bir macera.
 3. 3. 'Death Note' (2006 - 2007)

  İsmi yazılanın öldüğü bir defter ve bu deftere sahip olan, çarpık bir adalet duygusuna sahip bir genç. Anime hem fantastik hem de polisiye özelliklerini barındırıyor.
 4. 4. 'Demon Slayer: ​​Kimetsu no Yaiba' (2019 - )

  Bir iblis salgınının sonucu olarak, genç Tanjiro Kamado, kız kardeşi için bir çare ararken ailesinin intikamını alma arayışına girer. Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, iddialı konusunun yanı sıra Japon sanatına saygı duruşunda bulunuyor ve kılıç koreografisinin çarpıcı görsellerini sunuyor. İlk sezon Netflix'te mevcut.
 5. 5. 'My Hero Academia' (2016 - )

  Dünya nüfusunun %80'i süper güçlere sahipken, herhangi bir gücü olmadan dünyaya gelen bir gencin kahraman olma hikayesini anlatan seri dünya çapında kısa sürede büyük hayran kitlelerine ulaşmış bir yapım.
 6. 6. 'Jujutsu Kaisen' (2020 - )

  Sürükleyici bir karanlık fantezi olarak bu dizi okült hayranları için mükemmel Bir dizi çarpıcı animasyon, zorlayıcı karakterler ve kanlı dövüş sahneleri sağlayan Jujutsu Kaisen yeni başlayanlar için uygun.
 7. 7. 'One Punch Man' (2015 - )

  Dizi herhangi bir rakibi tek bir yumrukla yenebilen, ancak kötülüğe karşı mücadelesinde zorluk çekmemekten sıkılan bir süper kahraman olan Saitama'nın etrafında dönüyor. Seri, geleneksel süper kahraman ve shōnen manga klişeleriyle alay ediyor.
 8. 8. 'Fullmetal Alchemist: Brotherhood' (2009 - 2010)

  Bu steampunk karanlık fantezi dizisi, karmaşık bir keder, savaş ve ahlaki etik hikayesi. Simya yoluyla, iki erkek kardeş faniliği kurcalıyor ve çarpık deneyden sonra annelerini hayata döndürmek için fiziksel bedenlerini onarmaya çalışmak zorunda kalıyorlar.
 9. 9. 'Attack on Titan' (2013 - )

  Dizi insanlığın devasa, et yiyen Titanlarla bir savaşta şehirleri duvarlarla çevrelediği şiddetli bir distopyayı tasvir ederek daha karanlık ve ağır temaları işliyor.
 10. 10. 'Cowboy Bebop' (1998 - 1999)

  Klasiklerden biri olan Cowboy Bebop, tüm zamanların en yüksek reytingli anime dizilerinden biri. Gemileri Bebop'la Güneş Sistemi'ni boydan boya geçen bir grup ödül avcısını konu alan dizi varoluşçuluk fikirleri ve bir uyumsuzlar topluluğunun ait olma arayışı üzerine ilerliyor. Bilim kurgu siberpunk, Western ve neo-noir'ın bir karışımı olarak tanımlanan dizi beklenmedik ve heyecan vericinin kaotik bir karışımı.
 11. Bu animeleri farklı platformlarda bulmak mümkün, tıpkı dizi ve filmlerde olduğu gibi takılmadan izlemek için de tek gereken TurkNet GigaFiber

  1000 mbps upload ve download hızına sahip TurkNet GigaFiber ile animelerden dizilere, filmlerden oyunlara, akla gelebilecek tüm eğlence içeriklerine donma ve takılma yaşanmadan ulaşmak mümkün.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 11.144 gösterim
 • Twitter: 392 gösterim

 • Toplam Viral: 34.562 gösterim
 • Toplam Seed: 31.293 gösterim
 • Toplam Direkt: 37.534 gösterim
 • Viral Puan: 3,30