4.958 gösterim
9,23 viral puan

Girişimci Olmaya Uygun Olduğunuzu Gösteren 5 Belirti

Her mesleğin kendine göre özellikleri vardır. Kimi meslekler yüksek enerji isterken, kimilerinde sadece sabırlı insanlar başarılı olabilir. Hangi işi yapıyorsanız yapın mesleğinizin karakterine uygun olmanız başarıya ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Aşağıda sıralayacağımız karakter özelliklerinden birkaçı size uyuyorsa içinizde bir girişimci ruhu var demektir!
SelfServis 07.03.2019 saat 11:38
 1. 1. Özgüveni yüksek biriyseniz

  Girişimcilik ilk adımı ve daha sonra gelecek adımları kendinize güvenerek, korkmadan atmanız gereken bir dinamiğe sahiptir. Eğer ki özgüveniniz yüksekse bu sizin girişimciliğe uygun olduğunun bir belirtisidir.
 2. 2. İçinde bulunduğunuz ortamı şekillendirmek istiyorsanız

  Girişimciler doğaları gereği bulundukları her ortamı analiz eder, eksiklikleri tespit eder ve o eksiklikleri gidermek için çabalar. Daha farklı bir anlatımla; girişimci ortama uyum sağlamaz, ortamı kendisine göre düzenler.
 3. 3. Kararlı bir insansanız

  Kararlı olmak girişimcilik için olmazsa olmaz bir belirtidir. Girişimci kafasına koyduğunu yapmak için tüm enerjisiyle çabalar. Düşünmesi gereken durumlarda bile kendisine sorduğu soruları yanıtsız bırakmaz ve ortaya koyduğu cevap doğrultusunda çabalamaya devam eder.
 4. 4. Zamanın paradan daha değerli olduğuna inanıyorsan

  Girişimciler bir işi yaparken uğrayabilecekleri olası zararları her zaman göz önünde bulundurur. İyi bir girişimci şunu çok iyi bilir; kaydedilen parayı telafi etmek için her zaman bir fırsat vardır ancak giden zamanı hiçbir şey geri getirmez.
 5. 1. Kendi işini kurmayı planlıyorsan

  Bir girişimci bir hayal ile yola çıkar daha sonra bunu bir fikre dönüştürür. Siz de her zaman kendi işinizi kurmanın hayalini kuruyorsanız bu girişimciliğe uygun olduğunuzun belirtilerinden birisidir.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim
 • Twitter: 6 gösterim

 • Toplam Viral: 53 gösterim
 • Toplam Seed: 537 gösterim
 • Toplam Direkt: 4.368 gösterim
 • Viral Puan: 9,23