6.543 gösterim
6,53 viral puan

Süresiz Nafakanın Haksız Ayrımcılık Olduğunu Gösteren 15 Sebep

Süresiz nafaka haksızlıktır. 1 günlük evliliğe yıllar boyu para.
EnisBerkay 17.06.2019 saat 17:01
 1. 1. Bu ayrıcalığa "Erkeğe de bu hak tanınıyor," diyen biri varsa koşarak uzaklaşın ondan. Çünkü bunu diyen kişi kadınsa erkeklerin yaşadığı sorunları hiçe sayıyor ve bu ayrıcalığını bırakmak istemiyordur, erkekse meriçtir.

 2. 2. Nafakanın en çok kadınlara verilmesinin bir sebebi de kadını koruyan ataerkil düzendir. Boşanmanın kusuru 10/10 kadında mı? Olsun. Kadındır, korunmalıdır. Verin nafakayı.

 3. 3. Kısa ya da uzun süreli olması veya çocuk olup olmaması fark etmez. Süresiz nafaka adaletsizliktir.

 4. 4. Boşanma sonrası yoksulluğa düşme ihtimali en yüksek olan kadındır... çünkü kadın nafaka alacağını düşünerek çalışmaz.

 5. 5. Süreli nafaka bir yere kadar mantıklıdır. Çalışmayı kendi iradesiyle bırakmış, yaşını başını almış bir kadının bulması zaman alabilir... ama bulmak zorunda.

 6. 6. Boşanan erkekler Jeff Bezos değildir mesela. O kadar zengin olsak umursamayabiliriz ama alın teriyle kazanılan 3 kuruşun 1 kuruşunu yan gelip yatarak almak?

 7. 7. Toplumumuzda nafaka denilen illet en çok erkeği mağdur etmektedir. Boşanıp donuna kadar almakla tehdit eden, gold digger olmakla gururlanan...

 8. 8. Ayrıldığı eşi yeni sevgilisiyle aynı evde yaşıyor ve çocuğun velayeti "anne" olduğu için onda kalıyor ama mahkemelerin umrunda değil. O kadındır, nafaka ödeyeceksin der, geçer.

 9. 9. Eli ayağı tutan bir kadının bulup ayakları üstünde durmak yerine nafaka almaya devam etmek için sigortasız bir bulması onun bir sülük olduğunu gösterir.

 10. 10. Eski eşinden mahkeme kararı ile söğüşlediği parayla eğlenen kadın kadar iğrenç çok az şey vardır. Hele de para akmaya devam etsin diye evlenmeden yeni sevgilisiyle yaşayan kadın kadar onursuzu pek azdır.

 11. 11. Bir önceki maddeye ithafen, kadınlar daha zengin birini bulana kadar evlenmez; çünkü nafaka kesilmesin ister. Gereksiz duyar kasmayın.

 12. 12. Bir de eski eşinden nafaka alan kadınlarla evlenmeden yaşayan erkekler var. İnsanda biraz utanma olur.

 13. 13. Bir erkek tüm hayallerini, ihtiraslarını, mutluluğunu sizin için feda ettiyse ve siz yine de kusurlu olarak ondan boşanıyorsanız, utanın ey kadın müsveddeleri.

 14. 14. Ne yazık ki nafaka konusundaki erkeğe uygulanan adaletsizlikler düzeltilmedikçe evlenmeyi arzulayan erkek sayısı git gide düşecektir.

 15. 15. Tüm bu saçmalıklar bir kenara bırakılıp kadının biraz terlemesi ve para kazanıp ev geçindirmenin zorluğunu anlaması ve erkeğe saygı duymaya başlaması gerekir.

 • Şu an haberi okuyan: 2 kişi var
 • Facebook: 17 gösterim
 • Twitter: 81 gösterim

 • Toplam Viral: 152 gösterim
 • Toplam Seed: 1.002 gösterim
 • Toplam Direkt: 5.389 gösterim
 • Viral Puan: 6,53