285.448 gösterim
3,10 viral puan

4 Maddeyle Neşeye Engel Olmayan Şehir Bursa

Bursa’da yaşayan engelli vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen programlarda hem denizin hem de doğanın tadını çıkardı. Bir gün mavi tur ile Bursa’da denizi keşfeden engelli vatandaşlar, bir başka programda ise piknik keyfi yaşadı.
HaberSelf 21.08.2017 saat 10:16
 1. 1.

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ücretsiz mavi tur körfez seferleri, bu kez Bursa’da yaşayan engelli vatandaşlarla ailelerini ağırladı. Mavi tura katılan 550 kişi, Bursa’nın sahillerinin keyfini çıkarıp, teknede çalan müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi aracılığı ile bir araya gelen engelli vatandaşlar, kendileri için tahsis edilen araçlarla Mudanya’ya gelerek tekneye yerleştiler.
 2. 2.

  Engelli vatandaşlar aileleriyle birlikte katıldıkları mavi turda hem gezip hem de tekne içindeki organizasyonlarla eğlenerek keyifli bir gün geçirdiler. Mudanya’dan başlayan yolculuk yaklaşık 7 saat sürdü. Körfez sahilleri Fıstıklı ve Kumla’da verilen molalarla vatandaşlar denizin ve güneşin tadını da çıkardı. Hafta içi her gün devam eden turlara katılmak isteyen vatandaşlar, ikamet ettikleri mahallenin muhtarına kayıt yaptırarak mavi tura katılabiliyor.
 3. 3.

  Ayrıca, engelli vatandaşlara yönelik geleneksel olarak düzenlenen ‘Sosyal Kaynaşma Şenliği’ de bu yıl 14. Kez, Uludağ Hüseyin Alan piknik alanında gerçekleşti. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal İşler Şube Müdürlüğü ve Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi´nin ortaklaşa düzenlediği piknik organizasyonuna engelli ve ailelerinden oluşan 2000 kişi katıldı. Şenliğe yaklaşık 30 Engelli Derneği de üyeleriyle birlikte katılım gösterdi.
 4. 4.

  Engelli vatandaşların doyasıya eğlendiği piknikte, Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği sanatçıları ile Müzik Akademisi öğretmenleri de sahneye çıkarak sevilen eserleri seslendirdi. Pikniğe katılan vatandaşlar, oyun havaları eşliğinde stres atarak gün boyunca enerji depoladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından öğle yemeği ikram edilen şenlikte engelli vatandaşlar, oyunlar oynayarak ödül de kazandı. Çocuklar için kurulan oyun parkurları ve yüz boyama etkinliği ise güzel güne ayrı bir renk kattı.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 191.234 gösterim
 • Twitter: 26.260 gösterim

 • Toplam Viral: 99.209 gösterim
 • Toplam Seed: 92.161 gösterim
 • Toplam Direkt: 94.078 gösterim
 • Viral Puan: 3,10