121.266 gösterim
3,67 viral puan

Çekimleri Maltepe’de Gerçekleştirilen Ayaz Filmi Görücüye Çıktı

Yönetmenliğini Dersu Yavuz Altun’un yaptığı “Ayaz” filminin galası, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) yapıldı. Galaya filmin oyuncularıyla birlikten katılan yönetmen Altun, belediyeye desteklerinden ötürü teşekkür etti.
SelimCan 28.11.2017 saat 16:40
  1. Maltepe Belediyesi’ne bağlı Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi, çekimleri ilçe merkezi ve Gülsuyu’nda gerçekleştirilen Ayaz filminin galasına ev sahipliği yaptı. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde gösterilen filmin galasına filmin senarist ve yönetmeni Dersu Yavuz Altun, filmin oyuncuları Deniz Telek, Özlem Aktaş, Çağlar Tüfekçi, Umut Keleş, Melek Çınar, Ayaz Altun ile Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Caban Döner, Filiz Otyam, Bilinmeyen Yazıtlar Kırkpare sergisinin yaratıcısı İnci Pazarkaya ve eşi şair yazar Yüksel Pazarkaya katıldı.
  2. Galada bir konuşma yapan yönetmen Dersu Yavuz Altun, “Bugün aynı zamanda Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü. Bu anlamlı günde TSKM galamıza ev sahipliği yaptı. Onun için Başkanımız Ali Kılıç başta olmak üzere, değerli başkan yardımcımız nezdinde tüm belediye çalışanlarına ayrıca teşekkür ediyorum. Çekim sürecinde de bizlere destek verdiler. Filmin önemli bir kısmı Gülsuyu ve Maltepe merkezde geçti. Burada huzurunuzda oyuncu arkadaşlarım, abilerim ve ustalarım da var. Onlar da olmasa film çekilmezdi. İyi ki varsınız” dedi.
  3. Altun’un konuşması sonrası söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Canan Döner ise böyle temalı bir filmin kültür merkezinde gösterilmesinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, şunları söyledi: “Biliyorsunuz bu kültür merkezine adını veren Türkan Saylan, önemli bir doktorumuzdu. Ayrıca kız çocuklarının toplumsal hayata aktif bir biçimde katılması için mücadele etmiş değerli ve çağdaş bir Anadolu kadınıydı. Bu yüzdendir ki galanın burada olmasından oldukça mutluyuz. Başta yönetmenimiz olmak üzere tüm oyunculara ve davetlilere teşekkür ediyorum.”
  4. Konuşmalar sonrası yönetmen ve oyunculara Maltepeli kadınlarca yapılan işlemeli tabak hediye edilirken, filmin ilk gösterimi de gerçekleştirildi. Film çevresinin baskısı sonucu başka bir adamla kaçan yengesini öldüren Hasan’ın cezaevi yıllarında duyduğu pişmanlıkla, kimsesiz kalan çocuk Ayaz’ı yanına alarak çıktığı yolculukları konu alıyor.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 50.136 gösterim
  • Toplam Seed: 33.083 gösterim
  • Toplam Direkt: 38.047 gösterim
  • Viral Puan: 3,67