116.534 gösterim
3,23 viral puan

Türkiye'nin Dünya Turizmine Daha Çok Tanıtması Gerektiği 10 Muhteşem Güzelliği

Türkiye sadece İstanbul ve deniz kıyılarından ibaret değil. Her yanı ayrı bir güzellikle dolu ve dünyanın bunlardan haberi olmalı.
VeliEray 18.10.2017 saat 13:08
 1. 1. İnsuyu Mağarası - Burdur

  Türkiye'nin turizme açılan ilk mağarası. İçinde küçüklü büyüklü 9 adet göl bulunmakta. Milyonlarca yıldır süregelen kimsayal olaylardan meydana gelmiş doğal bir güzellik
 2. 2. Nemrut Dağı-Adıyaman

  Güneşin doğuşunun en güzel izlenebildiği yer. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramakta. Manzarası ve dev heykelleri ile görülmeye değer bir yer.
 3. 3. Kelebekler Vadisi-Konya

  Dünyada eşine az rastlanır yerlerden biri. Öyle ki, en nadir bulunan kelebekler bile burada ziyaretçilerini bekliyor.
 4. 4. Amasra-Bartın

  Bartın'ın ve Karadeniz'in en şirin kasabalarından biri olan Amasra tam bir sükunet cenneti. Amasra'da kale, müze ve şato da var.
 5. 5. Şehriban Kanyonu-Kastamonu

  İlk kez 1997 yılında Atlas ekibi tarafından geçilebilmiş kanyon. Kastamonu'nun incisi. Hem tehlikeli hem de karşı konulmaz bir çekiciliği var.
 6. 6. Uzungöl-Trabzon

  Uzungöl'de yeşilin her tonunu bulabilirsiniz. Rengarenk çiçekler ve yaylan ın o muhteşem serin ve temiz havası da cabası.
 7. 7. Yedi Uyurlar Mağarası-Mersin

  Türkiye'de birden fazla Yediuyurlar Mağarası var. Bunlarden en bilineni ise Mersin Tarsus'ta bulunan. hemen her gün birçok yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor.
 8. 8. Düden Şelalesi-Antalya

  Bir doğa harikası. Yazın ortasında bile taze bir serinlik var burada. Antalya'ya gidip de burayı gezmeyen çok şey kaybetmiş sayılır.
 9. 9. Ihlara Vadisi-Aksaray

  Harika güzellikte bir yer. Vadi boyunca kayalara oyulmuş barınak ve kiliseleri görebilirsiniz. Merdiveni bol bir yer. Manzarası eşsiz.
 10. 10. Balıklıgöl-Şanlıurfa

  Hz İbrahim'in Nemrut ile olan hikayesini bilmeyen yoktur. Balıklı Göl'de o efsanevi balıkları besleyebilir, o uhrevi ortamı yaşayabilirsiniz.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 127.133 gösterim
 • Twitter: 123.099 gösterim

 • Toplam Viral: 37.238 gösterim
 • Toplam Seed: 36.093 gösterim
 • Toplam Direkt: 43.203 gösterim
 • Viral Puan: 3,23