4.844 gösterim
7,11 viral puan

Konya’da Gezilmesi ve Görülmesi Gereken Yerler

Konya; binlerce yıllık bir tarihe sahip olan, gezilecek çok sayıda mekanı olan etkileyici bir şehirdir. Şehirde ulaşım son derece kolay ve hesaplıdır. Kalınacak yerler ise her bütçeye hitap eden geniş seçeneklere sahiptir.
draw1907 13.08.2017 saat 02:25
 1. Konya’ya gidildiğinde mutlaka güzel yemeklerinden tadılması gerekiyor. Tirit ve Zerde isimli yemekler mutlaka tadılmalı. Diğer yandan etli ekmek yenilmeden dönülmemeli. Mevlana Türbesi ve aynı yerdeki Mevlana Müzesi detayları görülmeye değer. İplikçi Camii, Şerafettin Camii ve Şemsi Tebrizi Camii ziyaret edilmesi gereken dini mekanlardandır. Karatay Medresesi ve İnceMinare Medresesi ziyaret edilmeli. Konya Alaaddin Tepesi’ne muhakkak gidilmeli. Bu tepede Alaaddin Camii ve Alaaddin Köşkü bulunuyor. Konya Tropikal Kelebek Bahçesi ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görenlerden bir tanesi. Sille’ye ve Mevlana Kültür Merkezi’ne de gidilmelidir. Akyokuş, Çatalhöyük ve Meram görülmeden dönülmemeli.
 2. Müze olarak Konya Arkeoloji Müzesi tercih edilebilir.Beyşehir Gölü ve Tuz Gölü de ziyaret edilecek yerler arasında bulunuyor. Konya Gezisi sırasında mutlaka bir akşam ayrılmalı ve Mevlana Kültür Merkezi’nde sema gösterisi izlenmelidir. İplikçi Camii içinde bulunan şadırvanda ses denemesi muhakkak yapılmalı. Yazın aşırı sıcaklara, kış gezilerinde de ağır soğuklara karşı tedbirli olmakta fayda vardır. Turistler tarafından her mevsim ilgi gördüğünden ötürü otelde kalınacaksa evvelden rezervasyon yapılmalıdır. Yer olmama durumlarına sıklıkla rastlanıyor. Et ağırlıklı bir mutfak kültürüne sahip olan Konya’da, vejetaryenler zorluk yaşayabilirler. Aşırı et tüketimine alışkın olmayan kişiler de yemek yerken abartmamalı. Son derece lezzetli olan yemekler karşısında kontrolü kaybetmek mümkün olabiliyor. Müzeler gezilecek ise 1 adet Müze Kart edinilmeli. Bu sayede ek bir ücret ödenmeden tüm değerli müzeler gezilebilir. Mevlana’nın ruhunu hissetmek isteyenler için Konya en doğru adres olacaktır.
 3. Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

 4. İnce Minare Medresesi

 5. Karatay Medresesi

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim
 • Twitter: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 21 gösterim
 • Toplam Seed: 681 gösterim
 • Toplam Direkt: 4.142 gösterim
 • Viral Puan: 7,11