4.622 gösterim
7,76 viral puan

Türkiye'de Görülmesi Gereken Başlıca Turistik Ve Tarihi Yerler

Dünyaya açılmadan önce ülkemizdeki güzellikleri keşfetmeye ne dersiniz? Tarih boyunca pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapan, coğrafi konumuyla dünyanın en önemli geçiş güzergahlarından biri olan Anadolu toprakları, bu birikimin izlerini taşıyor. Türkiye'de görülmesi gereken birçok güzel yer bulunuyor.
ozumce 28.11.2019 saat 13:52
 1. 1.

  TANRILARIN MEKANI NEMRUT
  Adıyaman'ın Kahta ilçesinde bulunan ve içinde Kommagene Krallığı'nın antik kentini barındıran milli park içerisinde, aslan ve kartal heykellerinin arasında 7 metreye varan dev heykeller bulunuyor. Bölge, tarih meraklıları için ideal.
 2. 2.

  DOĞAYLA İÇ İÇE BİR KASABA: AMASRA
  Karadeniz'in şirin kasabalarindan olan Amasra, sakin bir tatil isteyenler için ideal bir mekan Doğal güzelliklerinin yanı sıra, kalesi, müzesi ve Cenova şatosuyla tarihi bir tur da yapabilirsiniz.
 3. 3.

  ULUABAT GÖLÜ
  Bursa'ya 34 km uzaklıktaki Uluabat Gölü, yapısı itibariyle değişik türden yüzbinlerce su kuşuna beslenme ve barınma olanağı sağlıyor. Su içinde yaşayan canlılar için de zengin bir yapıya sahip gölde 21 çeşit balık bulunuyor.
 4. 4.

  SAKLIKENT
  Fethiye-Antalya arasındaki 18 km. uzunluğundaki Saklıkent, olağanüstü güzellikler sunan bir vadi olarak karşımıza çıkıyor. İlerlemek için kayalara tırmanacağınız mekan size farklı bir deneyim sunacak.
 5. 5.

  UZUNGÖL
  Uzungöl, dağların arasına gizlenmiş bir düş bahçesi adeta. Yeşilin binbir tonu, rengarenk çiçekler, yayla serinliği... Yapılaşma çoğalmadan yolunuzu Uzungöl'e düşürün.
 6. 6.

  KAPADOKYA ANLATILMAZ YAŞANIR
  Kapadokya'da balon turu fotoğraflarına bakıp iç geçirenlerden misiniz? Cevabınız evetse bu yaz tatilinizin bir kısmını peribacalarını görmeye ayırın.
 7. 7.

  BİR MASAL ŞEHRİ HARRAN
  Şanlıurfa'nın 45 km. güneydoğusundakı Harran, Mezopotamya ile Akdeniz'i birleştiren önemli bir durak noktası. 5 bin yıllık bir geçmişe sahip. İlk çağlardan beri önemli kültür merkezi.
 8. 8.

  EGE'NİN BEYAZ İNCİSİ PAMUKKALE
  Denizli'de bulunan ve Antik Havuz, Antik Tiyatro, Arkeoloji Müzesi'nin de yer aldığı bölgeyi, hem bir doğa harikası hem de tarihi bir mekan olarak gezebilirsiniz.
 9. 9.

  ANTİK GÜZEL ASPENDOS
  Aspendos, amfitiyatrosuyla meşhur bir antik kent. Antalya'nın 49 km. batısında yer alıyor. M.S. 2. yy'da Romalılar tarafından inşa edilen tiyatro 15 bin kişi kapasitesi ile en iyi korunmuş eski yapılardan.
 10. 10.

  ŞANLIURFA'DA KUTSAL BALIKLARA YEM ATIN
  Balıklıgöl, (Aynzeliha ve Halil-ur Rahman Gölleri ) İbrahim Peygamber'in ateşe atıldığında düştüğü yer olarak biliniyor. Bu iki göl Urfa'nın en çok ziyaretçi çeken yerleri.
 11. 11.

  MEZOPOTAMYA'NIN İNCİSİ MARDİN
  Taşın insan yaşamındaki yerini, insan emeğinin taşı nasıl şekillendirdiğini görmek için dinlerin, mezheplerin harman olduğu Mardin'e yolunuzu düşürün.
 12. 12.

  DOĞAL SERİNLİK: AYDER YAYLASI
  Ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı yayla Çamlihemşin ilçesine 16 km. mesafede. Ayder, zengin florasının yanı sıra kaplıcası ile de bölgenin en çok tercih edilen tatil yerlerinden biri.
 13. 13.

  DOĞAL SERİNLİK: AYDER YAYLASI
  Ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı yayla Çamlihemşin ilçesine 16 km. mesafede. Ayder, zengin florasının yanı sıra kaplıcası ile de bölgenin en çok tercih edilen tatil yerlerinden biri.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 13 gösterim
 • Twitter: 45 gösterim

 • Toplam Viral: 148 gösterim
 • Toplam Seed: 596 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.878 gösterim
 • Viral Puan: 7,76