2.115 gösterim
6,55 viral puan

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın Adaletin Kalbi Maltepe Yazısı

Ali Kılıç'ın Birgün gazetesi için kaleme aldığı yazı hislere tercüman olur nitelikte olmuş.
VeliEray 04.08.2017 saat 16:22
 1. Maltepe’de herkese ayrımsız, eşit ve adil bir hizmet zütürürken Daima Sevgi Kazanacak diyoruz. Genel Başkanımızın başlattığı ve Maltepe’de bitirdiği Adalet Yürüyüşü, her bir sokağına, caddesine, mahallesine hizmet zütürmekten büyük bir mutluluk duyduğumuz Maltepe’ye çok önemli, değerli bir gurur yaşatmıştır. Böylesi tarihi, anlamlı ve değerli bir yürüyüşe ev sahipliği yapmanın hem bir Maltepeli olarak hem de Maltepe’de hizmet aşkıyla çalışan bir belediye başkanı olarak onurunu yaşıyorum.
 2. “Adalet Mülkün Temelidir” sözü ne salt maddi bir varlığa ne de soyut bir ifadeye denk düşer. Bu söz devletin, toplumun; kamusal, siyasal, toplumsal ve ekonomik yaşamın adalet üzerine temellendirmesi gerektiğini anlatır. Tarih bir anlamıyla adaleti var etmenin mücadelesidir. Toplumların, devletlerin, sınıf mücadelelerinin tarihine yön veren adalet mücadelesi olmuştur. Bugün de, 21. yüzyılda dünyanın hemen hemen bütün coğrafyalarında adaletsizliğe karşı önemli bir mücadele verilmektedir.
 3. Ülkemizde de yoğunlaşan, derinleşen adaletsizliklerin giderilmesi; hangi partiden, inançtan, düşünceden olursa olsun herkesin adil bir sistem içinde yaşaması ortak bir talep haline gelmiştir. Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da başlattığı ve Maltepe’de sonlandırdığı yürüyüş sadece Gandi’nin rekorunu kırdığı için tarihe geçmemiştir. Yüz binleri, milyonları aynı amaç, hedef ve gaye etrafında birleştirdiği için de tarihe geçmiştir. Miting alanının ve sahil bandının milyonlarca insanı aldığını biliyoruz ve buna tanıklık ettik. Ancak buradaki asıl hususu kaçırmamak gerekir. Günlerce süren ve milyonların kalbine kazınan bir yürüyüşe herkesin destek vermesi, kimsenin adaletsizliğe uğramaması, tek bir olayın dahi çıkmaması ülke ve dünya gündeminde hak ettiği yeri alması bir o kadar da tarihidir. Genel Başkanımız sadece partimiz için yürümemiştir. Her defasında ülkemizde adaletsizliğe uğrayan herkes için yürüdüğünü açıklamış ve bunu miting alanında yaptığı konuşmayla da açıkça ilan etmiştir.
 4. 9 Temmuz biz Maltepeliler için asla unutmayacağımız bir tarih olmuştur. Eminim ki aynı şekilde ülkemiz içinde unutulmaz ve büyük kazanımlara neden olacak bir yürüyüş olarak tarihte hak ettiği yeri alacaktır. 9 Temmuz demokrasinin, adaletin, eşitliğin, hak ve özgürlüklerin herkes için talep edildiği bir tarihtir. Buna karşı çıkmak, bu değerlere haksızlıktır, yürütülen mücadeleye haksızlıktır. Ülkemiz darbelerden, eşitsizliklerden, adaletsizliklerden çok çekmiştir. Hepimizin bir arada eşit ve özgür yurttaşlar olarak yaşamasının temel koşulu ve zemini adalettir. Eğer adalet ortadan kalkarsa mülk yani üzerinde yaşanılabilecek bir zemin de kalmayacaktır. Bu ülke tarihi ve elbette insanlığın mücadele birikimi göstermiştir ki adaletsizlik bir gün mutlaka herkesi mağdur etmektedir. Bu mağduriyetlerin yaşanmaması için hep birlikte, yan yana, omuz omuza adaleti savunmak, yerleştirmek ve geleceği adalet üzerine kurmak zorundayız.
 5. Bir yurttaş ve Maltepe Belediye Başkanı olarak bu tarihi Adalet çağrısına ev sahipliği yapmış olmanın mutluluğuyla Hak, Hukuk, Adalet için yürüyen başta Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu üzere bütün yurttaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu yürüyüş insanlığın kutlu yürüyüşlerine eklenmiştir. Hiçbir ayrım, hiçbir farklılık gözetmeden herkese adalet içinde yaşayacağı bir ülke diliyorum. Bundan sonra Maltepe, Adaletin Kalbi olarak tarihte yerini alacaktır…
  olmak

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 40 gösterim
 • Twitter: 32 gösterim

 • Toplam Viral: 123 gösterim
 • Toplam Seed: 323 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.669 gösterim
 • Viral Puan: 6,55