19.478 gösterim
88,14 viral puan

Dünyaca Ünlü 8 TÜRK Hacker Grubu

Dünyamızda teknolojinin gelişmesiyle kılıçlı savaş yerini silahlara bıraktı. Bunun akabinde internetin tüm dünyaya hükmetmesiyle yeni Siber Savaş denilen bir akım ortaya çıktı. Bununla beraber tehlikeli hackerler de kendilerini göstermeye başladı. Aralarında türklerinde bulunduğu bu hacker gruplarının en tehlikelilerinden bazıları.
EnesAbiş 22.11.2016 saat 13:45
 1. 1. Ay Yıldız Team

  2002 yılında Türkiye’yi iç ve dış tehditlere karşı korumak için kurulmuş kendilerini vatansever olarak tanıtan bir hacker grubudur. Özellikle Türkiye’yle husumeti bulunan pek çok dış ülkeye saldırı gerçekleştirmiştir. Rusya Ermenistan İsrail ve Amerikan devlet sitelerine pek çok saldırı düzenlemişler ve sitelerin ana sayfasına Türk bayrağı koyarak ziyaretçilerine mehter marşı dinletmişlerdir. Bunun yanında ülke içinde pek çok gazetecinin ve özellikle HDP li milletvekillerinin kişisel hesaplarını hacklamişlerdir. Ayrıca Red Hack ve Anonymus gibi diğer büyük hack gruplarıyla aralarında siber savaş oldukları bilinmektedir.
 2. 2. Red Hack Team

  1997 yılında kurulan ve son yıllarda adından sıkça söz ettiren hacker grubudur. Kendilerini zengin düşmanı fakir dostu halkçı takım olarak adlandırılırlar. Düşünce yapısı olarak sosyalist bir yol izlerler. Çekirdek kadrosunun 12 kişiden oluştuğu tahmin etmişlerdir. Türkiye’deki bir çok bakanlığın, emniyet müdürlüğünün ve tsk nın sitelerini hacklayarak bir çok doküman ele geçirmişlerdir. Gezi eylemleri sırasında aktif olarak yer almış “hak yersen hack yersin” sloganıyla pek çok siber saldırı gerçekleştirmiştir. Yurt dışı saldırılarındaysa genelde İsrail’i hedef almaktadırlar. Ayrıca dünyaca ünlü Anonymus adlı hack grubuyla ortak eylemleri bulunmaktadır.
 3. 3. Cyber (Siber) Warrior

  Diğer hacker grublarının aksine çok kalabalık olduğu bilinmektedir. Özellikle 2003 yılında Amerikan askerinin 11 Türk askerinin başına çuval geçirmesinin ardından Amerikan sitelerine karşı savaş açmış 1500 amerikan sitesini hackleyerek adını tüm dünyaya bulunmuştur. Türkiye resmi kurumlarının sitelerine saldırı düzenleyen brezilya lı hacker gruplarına saldırıda bulumuşlar ve 10.000 brezilya internet sitesini hacklemişlerdir. Yine 2003 yılında satanizmle alakası olan tüm internet sitelerini internetten silmişlerdir. Ayrıca Avrupa da peygamberimiz Hz. Muhammed’in resminin çizilmesinden sonra pek çok Danimarkalı siteye saldırı düzenlemişlerdir.
 4. 4. Skorsky

  Bir hacker grubunun adı değil. Diğerlerinin aksine Skorsky bir kod adı. Yani tek başına bir Türk hacker. Rusyanın Türkmenlere karşı yaptığı saldırıları protesto etmek amacıyla yüzlerce rus sitesini hackleyerek adını tüm dünyaya duyuruldu. Rus uçağının düşürülmesine karşı türk internet sayfalarına saldıran Rus hackerlerine karşı Türk Hack Team ile birlikte karşı saldırıda bulunmuş 2500 tane rus sitesini engellemiştir. Ayrıca PKK yanlısı pek çok siteye saldırı düzenleyerek hepsini kapatmıştır. Bunun yanında Müslüman karşı kötü söylemlerde bulunan Donald Trump’un kampanya sayfasını hacklemiştir. Tüm bunlara rağmen Skorsky nin kimliği hakkında bilgi bulunmamaktadır.
 5. 5. Börteçine Cyber Team

  Özellikle son dönemlerde yurt içinde aktif olarak siber saldırılarda bulunan Türk hacker grubudur. Kaç kişiden oluştuğu bilinmemekte birlikte yurt içinde Türk düşmanı olarak adlandırdıkları kişilerin kişisel hesaplarını hacklamişlerdir. Bunlar genelde HDP milletvekilleri, gazeteciler ve televizyonculardır. Bunun dışında yurt dışında Rusya ve İsrail sitelerine karşı saldırıları bulunmaktadır
 6. 6. Türk Hack Team

  2002 yılında kurulmuş Atatürkçü ve Milliyetçi düşüncelere dayanan Hack grubudur. İddialara göre çekirdek kadrosunu oluşturan insanların yurt dışında yaşadıkları iddia edilmektedir. Kendilerini internetin yer altı dünyası olarak tanımlamaktadırlar. Özellikle 2015 yılında yaptıkları yurt dışı siber saldırılarıya Türk Hack Team olarak adlarını duyurmuşlardır. Vatikan a alman gizli servisine New York Times ve The Gardian gazetelerinin internet sitelerine yaptıkları saldırılarla dünyaya konu olmuşlardır.
 7. 7. Anonymous Türkiye

  Dünyaca ünlü Anonymous Türkiye grubudur. Kaç kişiden oluştuğu ve nerede olduğuna dair bir bilgi yoktur. Özellikle 2012 yılından beri aktif olarak siber saldırılarda bulunmaktadır. Türkiye deki kamu kurumlarına ve Türk Hava Yolları’na yaptıkları saldırılarla adlarından sıkça söz etmişlerdir. Gezi parkı eylemlerinde aktif olarak bulunmuşlar ve bu olayı desteklemişlerdir. Benzer ideolojileri nedeniyle Red Hack ile ortak çalışmalar yaptıkları iddia edilmektedir.
 8. 8. Türk Güvenliği

  2009 yılında kurulmuş sayıları tam olarak bilinmese de 10 kişiden oluştuğu iddia edilen Türk Hacker grubudur. Diğer grupların aksine bu grup her hangi bir siyasi görüşü yansıtmamaktadır. Falan yaptıkları siber saldırılarla İslamiyetçi bir duruş sergilemektedirler. İnterpol, NASA NATO, Pentagon, FBI, Vodafone, HSBS, Coca Cola ve Microsoft gibi tüm dünyada bilinen kurumların internet sitelerini hackleyerek adlarını tüm dünyaya duyurmuşlardır.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 4 gösterim
 • Twitter: 13 gösterim

 • Toplam Viral: 5.972 gösterim
 • Toplam Seed: 221 gösterim
 • Toplam Direkt: 13.285 gösterim
 • Viral Puan: 88,14