25.389 gösterim
48,83 viral puan

Türk Şoförlerinin Karizma Yapmak İçin Trafikte Yaptıkları 8 Şey

Türk şoförü, diğer ülkelerin şoförlerine göre daha hareketlidir. O direksiyonda edindiği karizmasına da asla laf gelsin istemez. Bu durumdan kurtulmak için de artık herkesin duymaya alıştığı bahaneleri üretmeye başlarlar. İşte onlardan bazıları.
EnesAbiş 14.11.2016 saat 12:12
 1. 1. Trafik Durur, Ben Giderim (Makas)

  Türk şoförlerinin son 6-7 sene içerisinde ciddi anlamda modası olmuş bir trafik katli. Araçların arasından zig zag çizerek geçilir ve buna makas denir. Türk şoförü, bilhassa İstanbul, Kocaeli Bursa bölgesinden çıkma şoförler bu konuda kendilerine asla laf söyletmezler. Ancak bu son derece tehlikeli ve olmaması gereken bir durum olmakla birlikte, kendi hayatının haricinde makas attığın kişinin de canını tehlikeye attığından dolayı yapılmaması gerekmektedir. (Not: İyi makas atarım)
 2. 2. Drift

  Kimisi bunu gider boş bir yerde kendini eğlendirmek için yapar. Ama gel gör ki kimisi gider akan trafikte yanlamaya başlar. Virajlarda o kıç kaymazsa olmaz. Tabi araba arkadan itişse. Trafikte durup, trafiği durduran ve orada "O" çizip devam edenini bile gördüm. Türk şoförü bu hareketi ya video çekip internette "bakın ben drift yapmak için mekan tanımıyorum" demek için, yada kızların bol olduğu bir yerde dikkat çekmek için yapar.
 3. 3. Lastik Yakmak

  İnsanlar bunu sıkça yapıyor. Etrafındakilere hava atmak, bulunduğu ortamda kariyer yapmak, insanların kendisinden söz etmesi, "bu adam iyi araba kullanıyor" havası vermek gibi bir sürü amaçla bu hareket yapılıyor. Ancak bu hareketin tek bir getirisi var. Arabanın tekerlerinin ağzına s*çmak.
 4. 4. Ben Buradan Geçerim! (Fazla Tehlikeli Ölümcül Makas)

  İleride gördüğü kendi arabası büyüklüğündeki boşluklardan bilhassa arabada arkadaşları varsa, özellikle bu arkadaşlar bayansa o minik boşluğa doğru araba sürülür ve oradan geçilir. Arabadakiler çığlık çığlığa. Bu hareket başarıyla sonuçlanırsa şoförlük skill +1 oluyor ve öndeki arabadan daha fazla hp kazanıyorsun. Fazla tehlikeli. (Not: Ama çok zevkli)
 5. 5. Bu Arada...

  Tabi ki herkes o aradan geçebilir diye bir kural yok.
 6. 6. Red Line (Vututututu)

  Araçlarda bilhassa içinde ergen varsa bu sesi duyarız. Aksiyona ilk bununla başlarlar. Bilmeyenler için, Red Line (Kırmızı Çizgi) ibrenin sonundaki kırmızı bölgeye hız gösterge çubuğunun gelmesiyle motorun "yeter artık at şu vitesi" dercesine sesi aralıklı bir şekilde kesmesiyle ortaya çıkan "vututututu" sesidir. Ergenlerimiz bunu genelde yolda yürüyen kızları korkutmak için, tünellerde sesi yankılatmak için yada çok sert kalkış yapmak için kullanırlar.
 7. 7. El Freni Çekerek Durmak

  Bu hareket genelde bitirici olarak kullanılır. Durmaya yakın yapar ve bu şekilde aracı park etmeye çalışılır. Araç güçlüyse kıç bir iki kere sallanır. Bu hareketi drift yapmaya özenen ama araçları önden çekiş olanlar tarafından tercih edilir.
 8. 8. Sürat

  Genel olarak hız ortalamamız zaten yüksek. Bunun artık bir sebebi yok. Sebepsizce basıyoruz gaza.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 21.102 gösterim
 • Twitter: 43 gösterim

 • Toplam Viral: 21.179 gösterim
 • Toplam Seed: 520 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.690 gösterim
 • Viral Puan: 48,83