37.908 gösterim
6,52 viral puan

Erkekleri Bile Korkutabilecek 10 Kadın Dövüşçü

Şahsen ben bir erkeğin bunlara laf attıktan sonra olacakları çok merak ediyorum. Bunlar erkek arkadaşlarını da dışarıdaki tehlikelere karşı koruma görevini üstlenebilirler. Hatta doğumu da kocaları.. neyse abartmaya gerek yok.
EnesAbiş 06.11.2016 saat 18:38
 1. 10. Michelle Waterson

  Waterson’ın şöhreti yakalaması 2006 yılında katıldığı bir televizyon programı sayesinde gerçekleşti. “Fight Girls” ismi ile yayınlanan programda 10 tane dövüşçü kızın Tailand’daki Muay Thai yarışmasını kazanmak için geçirdikleri hazırlık dönemi konu alınıyordu. Michelle bu yarışmayı kazanamadı fakat güzel görüntüsü sayesinde rakiplerinden daha iyi bir konuma gelmeyi başardı.
 2. 9. Lauren Cahoon

  Tekvando sporu ile uğraşan Amerikalı sporcu 2007 ve 2008 senesinde düzenlenen Pan Am Oyunları takım seçmesinde orta ve ağır sıklette birinci olarak dikkatleri üstüne çekti. 3 tane altın madalya kazanan Cahoon, tekvando fedarasyonu tarafından yılın kadını ödülünü almaya layık görüldü.
 3. 8. Erin Toughill

  Kariyerinin ilk yıllarında kickboks ve jiujitsu da yapan dövüşçü asıl ününü MMA dövüşçüsü olarak yaptı. 2004 senesinde yenilgisiz rakiplerini ardarda devirerek 1 numaraya yükseldi. Erin toughill aynı zamanda boks da yapmaktadır. 2005 senesinde Laila Ali ile yaptıkları maç pek çok dövüş yorumcusu tarafından en sert kadın dövüş müsabakası olarak adlandırılmaktadır. Maçtan galip ayrılan taraf ise Laila Ali olmuştur.
 4. 7. Carina Damm

  Brezilyalı bir MMA dövüşçüsü olan Carina Damm güzelliğinden dolayı “Barbie Bebek” lakabını almıştır. Dövüş kariyerine 2004 yılında başladı ve rakiplerini birer birer devirerek yoluna devam etti. Ünlü dövüşçü ayrıca Playboy’un Japonya yayınına da kıyafetleri üzerindeyken poz verdi. Başarılarla dolu olan karieri 2008’in Nisan ayında yapılan doping testinin pozitif çıkmasıyla sekteye uğradı; sporcu 1 yıl müsabakalardan men ve 2500$ para cezasına çarptırıldı.
 5. 6. Mia St. John

  Mia St. John dövüşçü olarak oldukça uzun sayılabilecek bir kariyere sahip; üniversitede uğraştığı tekvando sporunda 27 galibiyet ve 1 yenilgi aldı. Daha sonra boks yapmaya başlayan Mia, 1997 senesinde profesyonel olarak ringlere çıkmaya başladı. 1999 senesinde Playboy’a çıplak olarak poz verdikten sonra daha fazla dikkat çekmeye başladı. 2001 senesinde “Top Rank Boxing” alanından emekli olan Mia St. John başka alanlarda dövüşmeye devam etti.
 6. 5. Holly Holm

  Bazıları Holly Holm’un dünyadaki en iyi kadın dövüşçü olduğunu düşünüyor; 2005-2007 yılları arasında 3 kez ard arda kazandığı yılın dövüşçüsü ödülü de bu yorumları doğrular nitelikte. Dövüş severler Holm ve Laila Ali’yi aynı ringde görmek için can atıyorlar fakat şu ana kadar organizatörler tarafından ayarlanmış bir dövüş yok. Kim bilir belki ilerleyen dönemde iki kadın Titan’ın çarpışmasını izleyebiliriz.
 7. 4. Kyra Gracie

  Kyra Gracie, Jiu-Jitsu alanında siyah kuşak sahibi olan Brezilyalı bir dövüşçü. Gracie 5 kez PanAm Oyunları’nı kazanmanın yanında 3 sefer de Dünya Jiu-Jitsu şampiyonu olmuştur. Kyra Gracie resmi internet sitesinden t-shirtten dövüş şortlarına kadar uzanan geniş bir yelpazeye sahip olan ürünleri satarak ismini paraya çevirmenin bir yolunu bulmuş olarak görünüyor.
 8. 3. Gina Carano

  Dünyadaki en sert Muay Thai dövüşçülerinden biri olarak gösterilen Carano, aynı zamanda MMA karşılaşmalarında da dövüşüyor. MMA müsabakalarında pek görülmeyen bir şekilde hiç yenilmeden 6 maç kazanan dövüşçü ünvanını hala koruyor. Gina Carano aynı zamanda oyunculukla da uğraşıyor. Onu en son Hızlı ve Öfkeli 6’da izleme fırsatı bulduk.
 9. 2. Ronda Rousey

  ABD'li karma dövüş sanatçısı ve oyuncu. İlk kadın UFC şampiyonudur. 2008'deki Beijing Olimpiyatlarında Judo dalında olimpik madalya kazanan ilk kadın sporcudur.Daha önce yenilgisi olmayan Cehennem Meleği lakaplı Ronda Rousey, ilk yenilgisini 2015'in kasım ayında aldı.Kadın Horoz Siklet Şampiyonu Ronda Rousey, Avustralya'da yapılan UFC unvan maçında rakibi Holly Holm'a "nakavt" olmuş ve kemeri kaybetmiştir. Hızlı ve Öfkeli 7 ve Cehennem Melekleri 3'de kendisini izleme şansına erişmiştik.
 10. 1. Laila Ali

  İşte karşınızda babasının kızı. Laila Ali de babası Muhammed Ali gibi boksör olmaya karar verdi. Böyle büyük bir ismin kızı olmak üstünde oldukça baskı oluştursa da Laila bu baskıların altından kalkmayı başardı. 1999 senesindeki bir maçta rakibini daha ilk roundda nakavt etmeyi başaran dövüşçü ne kadar büyük bir dövüşçü olacağının sinyalini o günlerden vermeyi başardı. 2001 senesinde Babasının en büyük rakiplerinden biri olan Joe Frazier’in kızı Jackie ile dövüşen Lailabu maçı da hakem oylarıyla kazanmayı bildi.

  Hangisi En Güzeli?

  Bu kızlara laf atar mısnız?

Hangisi En Güzeli?

Michelle Waterson 4%
Lauren Cahoon 1%
Erin Toughill 1%
Carina Damm 3%
Mia St. John 3%
Holly Holm 3%
Kyra Gracie 12%
Gina Carano 21%
Ronda Rousey 23%
Laila Ali 15%
Lan ne güzeli kaporta çatlamış bunlarda dövüşmekten. 14%
51numan Lan ne güzeli kaporta çatlamış bunlarda dövüşmekten. cevabını verdi 07.06.2017 15:57
DevrimmmMun Holly Holm cevabını verdi 15.02.2017 14:52
42 kişi anonim olarak Michelle Waterson cevabını verdi
7 kişi anonim olarak Lauren Cahoon cevabını verdi
15 kişi anonim olarak Erin Toughill cevabını verdi
34 kişi anonim olarak Carina Damm cevabını verdi
31 kişi anonim olarak Mia St. John cevabını verdi
28 kişi anonim olarak Holly Holm cevabını verdi
121 kişi anonim olarak Kyra Gracie cevabını verdi
216 kişi anonim olarak Gina Carano cevabını verdi
241 kişi anonim olarak Ronda Rousey cevabını verdi
151 kişi anonim olarak Laila Ali cevabını verdi
138 kişi anonim olarak Lan ne güzeli kaporta çatlamış bunlarda dövüşmekten. cevabını verdi

Bu kızlara laf atar mısnız?

Atarım tabi. Hatta beni dövebilirler de gücüm yetse de buna razı olabilirim. 56%
Lan yok adam öldürür bunlar. 44%
51numan Lan yok adam öldürür bunlar. cevabını verdi 07.06.2017 15:57
445 kişi anonim olarak Atarım tabi. Hatta beni dövebilirler de gücüm yetse de buna razı olabilirim. cevabını verdi
344 kişi anonim olarak Lan yok adam öldürür bunlar. cevabını verdi
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 4 gösterim
 • Twitter: 50 gösterim

 • Toplam Viral: 3.169 gösterim
 • Toplam Seed: 5.813 gösterim
 • Toplam Direkt: 28.926 gösterim
 • Viral Puan: 6,52