4.682 gösterim
15,40 viral puan

İsmail Kahraman'ın Che Guevara'ya Yönelik Sözleri

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Türkiye darbe girişimini atlatmışken, Suriye'ye girmişken yeni bir siyasi tartışma konusu açtı.
CanOlgan 29.08.2016 saat 17:00
 1. Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, Che Guevara için "Arjantin'de faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz, olmamalı." dedi. Fakat devrimciler Che Guevara'ya yönelik bu sözler için tepki gösterdi. Kahraman'a destek verenler ya da Che Guevara'nın bir marka haline getirildiğini ve temsil ettiği kavramların içinin boşaltıldığını ifade edenler oldu.

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Rize'nin Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilişinin 555. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Yenişehir Spor Salonu'ndaki törene katıldı.

  Burada, Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan Fetih Şöleni'nde konuşan Kahraman, şanlı bir maziye ve fatihlere sahip bir neslin bunu bilmek zorunda olduğunu vurguladı.

  Kahraman, şöyle devam etti:

  "Fatih'i fetihler ile anlayacağız ve böylece gençlerimize yeni Fatihler olma noktasında hız vereceğiz. Kadıköy'de 'DEVLİS' diye bir derneğin ya da teşekkülün bir çalışmasını gördüm. Yani liseli devrimciler. Che Guevara'nın tişörtünü giymişler. Che Guevara, 39 yaşında öldürülen, bizzat kendisinin infazlar yaptığı bir katil kişilik, bir gerilla. Bolivya'da, Küba'da, Güney Amerika'da, Arjantin'de faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz, olmamalı. Bağı yok benimle. Köküm bir değil, tarihim bir değil. Benim kendi mefailim var. Kendi insanlarım var. Onlarla övüneceğiz. Garip. Fatih'i dünya tanıyor da Türkiye tanımayacak."

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 18 gösterim
 • Twitter: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 50 gösterim
 • Toplam Seed: 304 gösterim
 • Toplam Direkt: 4.328 gösterim
 • Viral Puan: 15,40