İbretlik
254.037 gösterim
6,87 viral puan

Hayatları Tıpkı Korku Filmlerine Benzeyen 13 Ürkütücü Kadın

Kadınlar öldükten sonra bile dünyada kalıp insanları rahatsız etmeye ve korkutmaya devam etmişler. Hepsi batıdan şehir efsaneleri, ancak bunları gördüklerini söyleyen insan sayısı hiç de az değil.
jakumetsu 27.10.2014 saat 15:45
 1. 1. Başsız Rahibe

  1700'lü yıllarda Fransa'dan Kanada'ya gelmekte olan bir rahibenin karşısına çıkan katiller kadını öldürüp kafasını da kestiler. Hikayeye göre yılın belli zamanları insanlar başsız rahibeyi kafasını ararken görüyorlar.
 2. 2. Anne Boleyn

  Kafası kesilerek idam edilen kraliçe. Ancak, ruhunun hala Londra Kulesi'nde gezindiğini söyleyen insanlar var.
 3. 3. Olive Thomas

  Yanlışlıkla zehir içerek hayatını kaybeden bir kadın New York'taki New Amsterdam Tiyatoru'nde öldüğü söyleniyor. Ve tabii, ruhunun hala o tiyatroda gezindiği de.
 4. 4. Bell Cadısı

  Kate Batts adlı kadın komşusuyla arazi tartışması yaşadı ve öldükten sonra bile aileyi rahatsız etmeye devam etti. Şu an yaşayan torunlar bile geceleri görünmeyen eller tarafından boğulduklarını ve hareket edemez hale getirildiklerini söylüyorlar.
 5. 5. Beyazlı Kadın

  Amerika'nın en ünlü şehir efsanesi. Her yıl farklı şehirlerde yüzlerce kişi beyaz elbiseli bir hayaleti gördüklerini iddia ediyorlar.
 6. 6. Madam Marie Delphine Lalaurie

  Amerika'nın ilk seri katillerinden. İnsanları işkence ederek öldürmeyi seviyordu. Özellikle zenci köleleri. Daha sonra Fransa'ya kaçtı ve burada da küçük çocukları öldürmeye başladı. Hem de en acı verici yöntemlerle.
 7. 7. Griler İçindeki Kadın

  İngiltere'de Dudley Kalesi ve civarında birçok insan kendisini gördüğünü söylüyor. Eski bir soylunun ruhu olduğuna inanılıyor.
 8. 8. Kanlı Marry

  Yakılarak öldürülen Salem cadılarından biri. İnsanlar hala kendisinden korkuyor. Adını üç kez söylediğinizde yanınıza geleceğini söylüyorlar.
 9. 9. Raynham'daki Kadın

  Dorothy Walpole adlı kadının eşi ateşli bir hastalığa yakalandı. Başkasıyla ilişki kuran kadının kocası bunu fark etti ve ölene dek bir odaya kapattı. Kadının ruhunun hala o ev içerisinde dolaştığı, hatta fotolarının çekildiği söyleniyor.
 10. 10. Mavili Kadın

  ABD'de yaygın bir efsane California civarında sahillerde görüldüğü, fark edildiği anda sizi etkisine alabildiği ve nesneleri uçurmak suratiyle hareket ettirebildiği söyleniyor. Söylentiye göre sevgilisiyle birlikte sahilde gezerken öldürülen bir kadın
 11. 11. Çığlık Atan Jenny

  Bir tren yolu yakınında yaşayan evsiz bir kadın Bir gece ısınmak için ateş yakıyor ve eteği tutuşuyor. Kendisi de alevvler içinde çığlıklar atarak can veriyor. Olaydan yıllar sonra bile her yıl dönümünde Jenny'nin ruhunun alev topu halinde çıplıklar atarak insanları korkuttuğu söyleniyor.
 12. 12. Kuchisake Onna

  Japonca'da yırtık ağızlı kadın anlamına geliyor. 1970'li yıllarda Japonya'da ağzı kulaklarına kadar yırtık bir kadın ortaya çıktı. Normalde maskeyle geziyor. İnsanlara yüzünü gösterip güzel olup olmadığını soruyor. Güzel olmadığını söyleyenleri oracıkta öldürüyor. Güzelsin diyenlerin ise ağızlarını tıpkı kendisi gibi yırtıyor.
 13. 13. Kara Aggie

  Heykel aslında bir mezarlıkta bulunuyordu. Ancak, insanlar bu heykelden korkusuna mezarlığa gidip yakınlarını ziyaret edemiyordu. Heykelin canlandığı, gözlerinin parladığı ve heykel içerisinden bir ruhun dışarıya çıkıp dolaştığı rivayet ediliyordu. Halkın isteği üzerine heykel mezarlıktan kaldırılıp tenha bir yere kondu.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 140.400 gösterim
 • Twitter: 378 gösterim

 • Toplam Viral: 146.326 gösterim
 • Toplam Seed: 36.961 gösterim
 • Toplam Direkt: 70.750 gösterim
 • Viral Puan: 6,87