6.666 gösterim
2,75 viral puan

Liberal Parti: Nekrofili ve ensest ilişki yasal olmalı

İsveç'te nekrofili ve içestin yasal olması için önerge veren Liberal Parti'nin gençlik kolları, bu tarz cinsel yönelimlerin 'sıradışı ve iğrenç' olarak algılanıyor oluşunun, bu eylemlerin yasadışı olduğu anlamına gelmemesi gerektiğini savundu.
CanOlgan 23.02.2016 saat 13:53
 1. İsveç 'te Liberal Parti'nin gençlik kolları nekrofili ve 'içest'in yasal olması gerektiğine ilişkin bir önerge verdiler. Liberal Parti'nin gençlik kolları bu tarz cinsel yönelimlerin 'sıradışı ve iğrenç' olarak algılanıyor oluşunun, bu eylemlerin yasadışı olduğu anlamına gelmemesi gerektiğini savundu.

  Hürriyet'te yer alan habere göre, önerge kabul edildiği takdirde, 15 yaşını aşmış kardeşler (rıza dahilinde) seks yapabilecek. Şayet kişi ölmeden önce cesediyle seks yapılabileceğine dair yazılı bir izin bıraktıysa, bu kişinin öldükten sonra cesediyle de cinsel ilişkiye girilebilecek. Liberal Gençlik Kolları Genel Başkanı Cecilia Johnsson Stockholm'de yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

  "Genel ahlak kurallarını sevmiyoruz. Şu anki mevcut yasalar da kimseyi korumuyor. Biz gençlik kollarıyız ve bizim görevlerimizden biri de bir adım sonrayı düşünmektir."

  Liberal Parti'nin Gençlik Kolları geçen haftasonu gerçekleştirilen geleneksel toplantıda bu sorunu oylayarak, konuya ilişkin bir önerge verilmesi yönünde karar aldı.

  Johnsson nekrofiliye ilişkin şu sözleri sarf etti:

  "Öldükten sonra cesedinize ne olacağı sizin kararınız olmalı. Cesedinizi bilim veya müze için bağışlasanız da, cesedinizle birilerinin cinsel ilişkiye girmesini isteseniz de bu normal olmalı."
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 19 gösterim
 • Twitter: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 93 gösterim
 • Toplam Seed: 2.422 gösterim
 • Toplam Direkt: 4.151 gösterim
 • Viral Puan: 2,75