Şuku
80.947 gösterim
4,10 viral puan

Ülkede Güzel Olan Hiçbir Şeyi Beğenmeyen Kronik Solcuların Yine Beğenmeyip Laf Attıkları 17 Durum

Bunlar sadece muhalefet olmak için muhalefet yapan insanlar. Ki, zaten halk da sürekli olmaları gereken yeri hatırlatıyor. Bir kesim tatlı su solcusuna göre ülkede güzel olan hiçbir şey yaşanmıyor. Cihangir'deki kafeden ülkeyi gözlemlemek sorun yaratabiliyor tabii.
MineAkil 14.10.2015 saat 12:53
 1. 1. Milli Takım Önemli Bir Galibiyet Alır, Galibiyete Sevinmezler. Ama "Neden Konya?" diye eleştirirler

  Halbuki birçok şehirde milli maçlar yapıldı. Bunların aklında nedense Konya kalıyor. Milli takım galip gelmiş, Avrupa Kupası'na katılma hakkı kazanmış, bunların umurlarında bile değil. Maçın oynandığı şehre kafayı takmışlar.
 2. 2. "Eğitim kötü durumda. Öğrenciler açıkta kalıyor" diye çığrınırlar, üniversite sayısını üç katına çıkartırsın yine beğenmezler

  Son 13 yılda eğitime yapılan harcama ve yatırım tüm Cumhuriyet döneminden daha fazla. Her ilde bir üniversite var. Ancak, yine de bazı kesimlere bunu beğendiremiyorsun. Yahu zaten bunu istemiyor muydunuz siz?
 3. 3. İki kıtayı su altından birbirine bağlayan Marmaray projesini hayata geçirirsin, "Marmaray su alıyor" diye ortalıkta gezerler

  Ne iftiralar atıldı güzelim projeye. Yok araçlar bozukmuş, yok tünel su kaçırıyormuş. Daha konuşmaktan aciz insanlar resmen en yükseğinden mühendis kesilmişti ilk açıldığında. Ancak, şu an sesleri çıkmıyor. Projenin kusursuz olduğu zaten apaçık ortada ve onlar da bunu biliyor.
 4. 4. "Sağlık sistemimiz çok rererö" diyip ağlarlar, kuyruk çilesini bitirirsin, her vatandaşını Genel Sağlık Sigortalı yaparsın yine yaranamazsın

  Bu kesim genelde halkçı geçinen paralı kesim olduğundan eskinin devlet hastanelerinden haberleri yoktur. Sabahın köründe bir kez bile sıra almaya gitmemişlerdir. Ancak, artık vatandaşın öyle bir derdi yok. Üstelik çalışmasa bile artık sigorta kapsamında. Daha ne olsun?
 5. 5. "IMF'ye bağlı bir ükeyiz, torunlarımız bile borçlu doğuyor" diye ağlarlar, IMF'ye borcu kapatırsın hala ağlamaya devam ederler

  Ağlama kardeşim, artık torununun borcu falan yok IMF'ye merak etme. Hiçkimseye, hiçbir yabancı kuruma bağımlı değil bu ülke yıllardır. Böyle de devam edecek, kimse merak etmesin. Ama, bunlara yine yaranamazsın ki.
 6. 6. "Harçlar çok yüksek" diye senelerce eylem yaparlar, harçları kaldırırsın yine beğenmezler

  Üniversitelerde artık harç denen şey yok. Buna rağmen insanlar nedense tuhaf bir sıkıntı içerisinde. Eğitimin ücretsiz olmasını bile istemeyen, bunu kötü bir şeymiş gibi görüp eleştirenler var.
 7. 7. "Ağaçlar kesiliyor, çevre yok oluyor" diye günlerce eylem yaparlar, Türkiye dünyada en çok ağaç diken 3. ülke olur ama bundan bahsetmezler

  Bunu biz demiyoruz. Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) diyor. Türkiye Etiyopya ve Meksika'nın ardından 3. sırada. Sadece buradan bile dertlerinin çevre ya da ağaç olmadığını anlayabilirsiniz.
 8. 8. "Biz de bu ülkenin evladıyız, aynı bayrak altında yaşıyoruz" diye duygu sömürüsü yapıp Azerbaycan bayrağına bile tahammül edemezler

  Üstelik sadece üstünde ay ve yıldız var diye. Bu insanların samimiyetine ne kadar inanabilirsiniz? Yaşadığı ülkenin bayrağına saygısı ve tahammülü olanlar bu ülke insanını vatandaşını ne kadar önemseyebilir ki? Takdir sizin.
 9. 9. Terörden şikayet ederler, terörü bitirmek için hamleler yaparsın ve destek istersin, buna bile yanaşmazlar

  Çünkü, terör ve kandan beslenirler. Besin kaynaklarını zayıflatırsan yok olacaklarını bilirler. Bu yüzden işlerine gelmez. Atılan hiçbir olumlu adıma destek olmazlar. Analar ağlasın, terör devam etsin diye uğraşırlar.
 10. 10. Mitinglerde barış naraları atıp sırtlarını terör örgütlerine dayadıklarını söylerler

  Yav he he demekten başka bir şey gelmiyor elimizden buna karşı. İşin acı tarafı bu sözlere inanan ve gözlerini açması gereken insanlar var.
 11. 11. "Çiftçi kan ağlıyor" diye çığrınıp dururlar, çiftçiye kolaylıklar sağlayıp tarımsal kalkınma desteklerini arttırırsın, burun kıvırırlar

  Bunları anlamak gerçekten güç. Çiftçiye bugüne kadar tanınmayan kolaylıklar sağlandı. Krediler verildi, destekler arttırıldı. Çiftçiler halinden memnunken bunlar çiftçi yerine ağlarlar. Hayatlarında köye gitmişlikleri yoktur oysa ki. Cihangir'den ağlarlar bunlar genelde.
 12. 12. "Üretmiyoruz, tüketiyoruz yea" tarzı kahve muhabbetleri yapıp yerli otomobil gibi bir başarıya imza atınca "Zaten Cadillac bu yea" derler

  Dünyanın en büyük otomobil firmalarının bile birbirlerinden esinlendikleri onlarca modele sahip olduklarından haberleri bile yoktur cahillerin. Anlatamazsın bunun ne kadar büyük bir başarı olduğunu. Ne demişler, "Cahille sohbet güçtür bilene çünkü cahil ne gelirse söyler diline."
 13. 13. "İlköğretimde kitaplar ücretsiz olsun" derler, ücretsiz yaparsın, "Nasıl yaptılar yahu?" diye kalakalırlar

  Hatta, bunu bile beğenmezler. Kitaplardaki metinlere kafayı takarlar. "Paralı olsa daha iyi" derler. Velilerin maddi durumlarını devletin düşünmesinden bile rahatsız olurlar.
 14. 14. "Her şeyimizi dışarıdan alıyoruz" diye tepki gösterirler, Atak helikopterini, Altay tankını üretirsin, beğendiremezsin

  Bir ülkenin helikopter, tank otomobil hatta ileriki dönemlerde uçak üretmesinin ne anlama geldiğini, dünyada seni güçlü devletler arasına koyacağını bilmeyecek kadar vizyonsuzdurlar. Hatta, onlara göre yerli teknoloji boşa harcamadır.
 15. 15. "Gericilik hortladı, laiklik elden gidiyor" naraları atarlar. Gerici paralel yapılarla mücadele edersin. Bu sefer onları desteklerler

  İlginç bir kafa yapısına sahiptir bu kronik solcular. Yıllardır gericilikle mücadele ettiklerini söylerler. Gerçek mücadeleyi sen gösterirsin, devletin her noktasına sızdıklarını ortaya çıkarırsın, ancak bu sefer de zamanında irticacı dedikleri insanlarla el ele kol kola yürürler. Amaçları sadece ülkede iyi gisen şeylere karşı olmaktır bunların.
 16. 16. Duble yollar yaparsın, tüneller açarsın, uzağı yakın edersin "Zaten anca yol yaparsınız" diye haset ederler

  İnsana sorarlar, siz neden zamanında yapmadınız diye. Bunları basit şeyler zannederler, ama hepsi bu yolları, her ile yapılmış hava limanlarını kullanmaktan da geri kalmazlar.
 17. 17. Bu ülkeyi ve insanını sevdiklerini söyleyip bu ülkeyi gerçekten seven insanların halkları için yaptığı ne varsa hepsine muhalefet ederler

  Dertleri halk değil ki. Dertleri ülke değil ki. Bu ülkenin insanlarının başına güzel şeyler gelmesi onları rahatsız eder. Hastanede kuyruk beklememeleri, yollarının güzel olması, eğitimin ücretsiz olması onları rahatsız eder. Çünkü, halk bunların zamanında sefalete alıştırılmıştır. Teröre alıştırılmıştır. Bu sayede sürekli oy toplamışlardı. Şimdiyse ülkede refah hakim ve millet bu refahın kendilerine ne şekilde geldiğini bilecek kalibrede. Artık onların cahil belledikleri halk yok. İyiyi başa getirip kötüyü ve faydasızı kaale almamayı biliyor.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 17.024 gösterim
 • Twitter: 24.286 gösterim
 • Ekşi Sözlük: 2 gösterim
 • Sözlükspot: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 41.754 gösterim
 • Toplam Seed: 19.749 gösterim
 • Toplam Direkt: 19.444 gösterim
 • Viral Puan: 4,10
şu an popüler
 • Reklamı Atla