7.284 gösterim
5,20 viral puan

Çevrim içi Rol Yapma Oyunu ve Bu Oyunun En Güzel Yanları

Bir dünya hayal edin. Hayallerinizi gerçekleştirmek için hedefleriniz ve hırsınızdan başka bir şey yok elinizde. Yaşadığınız dünyayla paralel olarak tüm isteklerinizi gerçekleştirebileceğiniz aklınıza gelebilecek her türlü şeyin mevcut olduğu bir dünya
MrJoker 06.12.2017 saat 18:28
 1. Bir dünya hayal edin. Hayallerinizi gerçekleştirmek için hedefleriniz ve hırsınızdan başka bir şey yok elinizde. Yaşadığınız dünyayla paralel olarak tüm isteklerinizi gerçekleştirebileceğiniz aklınıza gelebilecek her türlü şeyin mevcut olduğu bir dünya. Onlarca başarı, oyun hayatınızı paylaşabileceğiniz binlerce yeni yüz ve sonu olmayan uçsuz bucaksız bir hayat. Dünyanın her bir yerinden oyuncusu bulunan role play fenomeni olmuş bir oyunun sadece birkaç özelliğinden özelliğinden bahsedeceğim oyun. .Tam 5000 gündür çevrim içi olan bir oyundan bahsediyorum: Popmundo

  2004 yılından bu yana her gün değişip kendini geliştirdi ve geliştirmeye devam ediyor. 2004 yılında iki İsveçli arkadaşın bir araya gelerek kurduğu bu oyun, sizi hayallerinizle buluşturuyor. Diğer çevrim içi oyunların aksine bilgisayarınıza herhangi bir şey yüklemenize gerek kalmadan, bir yandan işinizi yaparken bir yandan Popmundo’daki hayatınıza yön verebiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey, yazımın sonuna ekleyeceğim site girip, bir mail adresiyle Popmundo’nun bir parçası olmak! Ne duruyorsunuz? Hep beraber oyunu tanıyalım.


  1-Müzik


  Popmundo sınırları olmayan bir dünyadır. Hayalinizde canlandırdığınız birçok şeyi yapma imkanı bulacağınız bu dünyanın asıl amacı ise müziktir. Müzik hayatına şehrinizin parklarından birinde iki konser ayarlama şansını yakalamış biri olarak başlarsınız. Ve size verilen iki şarkıyla ilk konserinizi vermek üzere adımlarınızı atmış olursunuz. Sonrasında ise oyuna başlarken yazmış olduğunuz iki şarkı ile bir klip çekip single çıkartmakla devam edebilirsiniz. Bunlar bana yetmez bir numaralı sanatçı olmak istiyorum derseniz, birazcık yolunuz var. Fakat pes etmeden devam edelim. Sahnelerin tozunu attırmak için elinize verilen bu fırsatı kaçırmayın derim. Bir sizi de bir numaralı sanatçı olarak görmekten büyük mutluluk duyarız.


  2- Başarılar


  Elbette emeksiz yemek olmaz. Neredeyse her attığınız adımın sonrasında bazı başarılar kazanırsınız. Bunlardan birkaçını sizlerle paylaşacağım. Bu başarıların içerisinde kimisi gerçekten sizleri zorlayacak, kimisini de nasıl aldığınızı anlamayacaksınız bile. Bir müzik grubu kurmuştuk değil mi? Sonrasında konserler vermeye başlamıştık. Durun. Neredeyse her gezdiğimiz şehir için ayrı ayrı başarılar mevcut.


  3-Çocukta Yaparım Kariyerde!


  Kariyer sahibi olduğumuza göre, arkamızda duracak bir de eşe ihtiyacımız var. Fakat burada evlenirken elbette sınırlama yok. Kafanıza uyan, anlaşabileceğinizi düşündüğünüz birini bulup onu evlenmek için ikna edin. Bu gerçekten çok kolay. Paris’te onu akşam yemeğine davet ettikten sonra hayalinizdeki evlenme teklifine ne dersiniz? Bence partneriniz de bunu beğenecektir ve evet diyecektir. Kariyer, bir aile derken çekirdek yaşamımıza bir de çocuk lazım elbette. Evet yanlış duymadınız. Her şey sınırsız olduğunu bir kez daha hatırlatayım.


  4-Siyaset ve Alternatif Kariyer Seçenekleri


  Kimimiz doktor, kimimiz mühendis olmak isteriz. Kimimiz de bir şehri yönetmek. Suçluların peşinden koşturmak isterseniz özel ajan ya da polis; çiçeği burnunda çiftlerin mutluluklarına şahitlik yapmak için yargıç ya da din adamlığı; envaiçeşit hastalığa yakalanmış kişilere yardım edip onları iyileştirmek için de doktor olabilirsiniz. Peki ya, bir şehri yönetmeye ne dersiniz? Popmundo evreninde bulunan 49 şehirden birinde Vali, Başyargıç, defterdar veya emniyet müdürü olarak çalışabilirsiniz. Anlayabileceğiniz kafanıza yatan mesleği bulmak çok kolay. Sınır yok, çeşit çok!


  5- Zombi Avları


  Oyun gerçek hayata bağlı olarak 56 günden oluşuyor. Yani her 56 günde bir takvim kendisini yeniliyor. Takvimler 28. günü gösterdiğinde neredeyse tüm Popmundo oyuncularının buluştuğu zombi avlama heyecanı başlıyor. Stresinizi atmak ve birkaç başarıya imza atıp gururla taşıyabileceğiniz birkaç plaket bizleri bekliyor. Tüfeğinizi ve kovanlarınızı alın, maceraya atılın!


  6- Dünyanın Dört Bir Yanından Gerçek İnsanlar

  Oyunu oynarken elbette oynayan diğer tüm kullanıcılar sizin benim gibi kişilerden oluşuyor. Anlayacağınız botlara karşı oyun oynamıyoruz elbette gerçek kullanıcılar mevcut. Arkadaşlık edeceğiniz, aynı gruba mensup olacağınız, bulunduğunuz mekanda görüp de selam vereceğiniz her karakterin arkasında tıpkı sizin karakterinizin de sahip olduğu gibi bir “kuklacı” vardır. Kuklacı dediğimiz şey aslında sizsiniz, unutmayın.


  7- Tamamı ile Türkçe

  Popmundo, 25 dili içerisinde barındırıyor. Bunun yanında oyunun çoğunluğunu biz Türkler oluşturuyoruz. Tüm yetkili Türkler oyundaki sizler bizler gibi gönüllü kişilerden oluşmaktadır. Orta düzeyde İngilizceye sahipseniz İngilizce, Almanca ve bunun yanında bilumum dillerle oyunu oynayarak keyif alabilirsiniz.


  8- Popmundo’yu Oynamak için Ücret Nedir?


  Oyunu oynamak için sizden bir para talep etmiyoruz. Herkesin oynayabileceği ücretsiz bir oyundur. Fakat oyunu tatlandırmak, bazı seçeneklerden faydalanmak istiyorsanız elbette VIP dediğimiz bir seçenek var. VIP alıp oyununuzu renklendirebilirsiniz. Ben para vermek istemiyorum diyorsanız, elbette herkes için düşünülmüş, VIP olmayan üyeler için de herkese kucak açmış bir oyun.

  Öncelikle bana ayırdığınız dakikalar için teşekkür ederek 8 maddelik yazımı burada noktalıyorum. Neredeyse 2 yıldır bende bu dünyanın bir parçasıyım. Burada hepimize yetecek kadar eğlence mevcutken sizleri de aramızda görmek bizleri daha büyük eğlencelere sürükler. Ben Mr' Joker (3299437). Oyun içerisinden bana istediğiniz zaman yazmayı unutmayın. Aklınıza takılan herhangi bir soru varsa, lütfen çekinmeden sorun. Kaydolmak için: http://www.popmundo.com adresini ziyaret etmeniz ve kullanıcı adınızla mail adresinizi girmeniz yeterli. Gerekli bilgiler size mail yoluyla gönderilecektir.


  Yeni dünyanızın keyfini çıkartmaya bakın!


 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 11 gösterim

 • Toplam Viral: 62 gösterim
 • Toplam Seed: 1.401 gösterim
 • Toplam Direkt: 5.821 gösterim
 • Viral Puan: 5,20