45.688 gösterim
2,34 viral puan

Harry Potter Serisi Hakkında 10 İlginç Bilgi

Kitapları binlerce kez okuyup filmlerini yüzlerce kez izlesekte bilmediğimiz bilgiler ortaya çıkabiliyor. İyi Okumalar ve Sihirli Günler !
HalilGryffindor 20.03.2015 saat 10:23
 1. 1. Hedwig'i başta Gizmo olmak üzere Ook ve Sprout isimli üç ayrı baykuş canlandırdı.

 2. 2. Gary Oldman, Sirius Black rolünü ''çalışmaya ihtiyacı olduğu için'' kabul etti. Oldman bir yıldır film çekmiyordu.

 3. 3. Filmin başında Frank Bryce'ın radyosundan duyulan ses, yönetmen Mike Newell'in sesi.

 4. 4. Voldemort'u canlandıran Ralph Fiennes'in burnunu gizlemek için makyaj yapılmadı. Burun dijital ortamda yok edildi.

 5. 5. Filmin kapanış jeneriğinde Hannah Abbott karakterinin ismi Hannah Hufflepuff olarak yazılmış.

 6. 6. Filmde Harry'nin yara izi yazar Rowling'in direktifleri doğrultusunda alnının tam ortasına çizilmedi. Her ne kadar kitap kapaklarında yara izi alnın ortasında çizilmiş olsa da, kitaplarda yara izinin yeri belirtilmemiştir.

 7. 7. Harry'nin Müdür Dumbledore'un çalışma odasına girdiği sahnede tarihin en ünlü büyücü portreleri arasında Gri Gandalf'ın portresi de bulunuyor. Portre Harry'nin hemen sağında.

 8. 8. Weasley'lerin arabası, bir Ford Anglia'dır. Bu araç yazar Rowling'in gençken en yakın okul arkadaşıyla birlikte kullandıkları araçla aynı model ve renkte.

 9. 9. Hogwarts'ta merdivenlerde yer alan resimler arasında Anne Boleyn'in portresi net bir şekilde görülüyor. Boleyn, Kral VIII. Henry'nin ikinci eşi ve Kraliçe I. Elizabeth'in annesiydi. Anne Boleyn, cadı olarak bilinir!

 10. 10. Özel efektler bölümü, ruh emicileri yaratmak için tam sekiz ay uğraştılar.

Kategoriler :

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 26 gösterim
 • Twitter: 83 gösterim

 • Toplam Viral: 2.697 gösterim
 • Toplam Seed: 19.502 gösterim
 • Toplam Direkt: 23.489 gösterim
 • Viral Puan: 2,34