39.728 gösterim
5,37 viral puan

Son Dönemlerde Peygamberlerin Hayatlarıyla İlgili Yapılmış 7 Büyük Sinema ve Tv Yapımı

Kimileri sinemada kendisine yer buldu kimileriyse televizyonda. Teknoloji de geliştikçe sahneler daha görkemli ve seyir zevki veren bir hal aldı. Tabii, herkes kendi kitabına ve yöntemenin vizyonuna göre çekiyor filmleri. Kutsal kitaplar sadece temel alınıyor.
jakumetsu 24.12.2014 saat 10:28
 1. 1. Çağrı

  Hz Muhammed (SAV)'in hayatının anlatıldığı filmde Hz Hamza (RA) rolünü Antony Quinn oynuyor. Her Ramazan'da kısım kısım izlediğimiz filmin yeni bir versiyonunun çekilmesi de gündemde.
 2. 2. Exodus: Tanrılar ve Krallar

  Hz Musa (AS)'ın hayatının anlatıldığı bu filmde Christian Bale başrolde oynuyor. Peygamber'in hayatını ve İbranilerle birlikte Mısır'dan Kenan'a olan göçleri gerçekçi bir dille anlatılıyor.
 3. 3. Tutku: İsa'nın Çilesi

  Mel Gibson yapımcılığındaki filmde başrol oyuncusu Jim Caviziel. Filmde İncil'e göre Hz İsa (AS)'ın son 24 saati ve çektiği acılar sert bir şekilde anlatılıyor.
 4. 4. Nuh: Büyük Tufan

  Darren Aronofsky'nin yönettiği, Russel Crowe'un başrolünde olduğu film Hz Nuh (AS)'ın gemiyi inşasını ve tufan sırası ve sonrasında yaşananları ele alıyor.
 5. 5. Hz Yusuf

  Hz Yusuf (AS)'ın hayatını anlatan bir dizi serisi. Gerek anlatım gerekse de oyunculuklar gayet iyi seviyede. Birçok İslam ülkesinde yayınlanıp beğeni toplamış bir yapım.
 6. 6. Süleyman'ın Krallığı

  İran yapımı bu film üçleme şeklinde tüm dünyada vizyona girecekken bu durum ertelendi. Hz Süleyman (AS)'ın hayatı Kur'an temelli anatılsa da Yahudi kaynaklarına paralel olarak ilerleyen yönleri de mevcut.
 7. 7. İrmiya

  Kur'an'da adı geçmeyen, ancak İslam alimlerinin kabul ettiği peygamber Hz İrmiya (AS)'ın hayatını konu alan TV filmidir.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 9 gösterim
 • Twitter: 25 gösterim

 • Toplam Viral: 8.129 gösterim
 • Toplam Seed: 7.405 gösterim
 • Toplam Direkt: 24.194 gösterim
 • Viral Puan: 5,37