5.544 gösterim
66,00 viral puan

Tiyatroya 4 oyunla merhaba!

Kültür ve sanat etkinliklerine ağırlık veren Karşıyaka Belediyesi, operanın ardından tiyatroda da perde açtı. 1!
ihabotihabot 22.11.2014 saat 11:44
 1. 9 yıldır tiyatro severlerin ilgiyle takip ettiği Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, yeni sezona 4 farklı oyunla girdi.
  Karşıyaka Belediye Tiyatrosu Ziya Gökalp ve Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’nde her hafta Cuma ve Cumartesi gece yetişkinlere, Cumartesi ve Pazar gündüz ise çocuklara yönelik oyunlarla yeni sezonda da perdelerini açtı. Ücretsiz, davetiyeli sergilenen oyunlara Karşıyakalıların ilgisi de büyük oldu. Geçen yılın aynı dönemine oranla, izleyici sayısı iki kat artarken, tiyatro salonlarının dolup taşması memnuniyet yarattı.

  BİRBİRİNDEN GÜZEL OYUNLAR
  Hem yetişkinler hem de çocuklar için hazırlanan oyunlar Mayıs ayına kadar seyirci ile buluşacak. Semiha Türkyılmaz’ın yazdığı Tembel Karınca Çiçi, ayrıca Charles Perrault’un yazıp Can Doğan’ın uyarladığı Çizmeli Kedi Michael Frayn’ın yazıp Lale Eren’in çevirisini yaptığı Oyunun Oyunu ve Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı Kadın Sığınağı oyunları tiyatro severlerin beğenisine sunulacak. Tiyatronun ödüllü oyunu Ahududu ise, dönüşümlü olarak sezon boyunca sahnelenecek.

  SANATIN BAŞKENTİ KARŞIYAKA
  Karşıyaka’yı kültür ve sanatın başkenti yapmak için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyaka, sanatın her dalının büyük ilgiyle takip edildiği ve halk tarafından da desteklendiği özel bir kent. Biz bu özelliğimizi daha yukarılara taşımak ve sanatta marka kent olabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Opera sezonunun ardından tiyatroya da iddialı başlamak bizim için önemli. Etkinliklerimiz aralıksız sürecek ve sanatı, Karşıyakalıların ayağına getirmeye devam edeceğiz” dedi.
  Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nun sahnelediği Çizmeli Kedi ve Çirkin Ördek Yavrusu oyunları geçtiğimiz yıl “Direklerarası Tiyatro Seyirci Ödülü dalında “En İyi Yapım Ödülü” aldı. Ahududu oyunu da, Bedia Muvahit ödüllerinde 7 dalda finale kaldı, komedi dalında “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü aldı.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 14 gösterim
 • Toplam Seed: 84 gösterim
 • Toplam Direkt: 5.446 gösterim
 • Viral Puan: 66,00