Fifi
68.544 gösterim
3,44 viral puan
Hmm

Günümüz Dünyasında Lanetli Olduklarına İnanılan 6 Uğursuz Nesne

Böyle şeylerin batıl inanç oldukları söylenir. Ancak, bu nesnelerle temas eden insanların başlarına geleni öğrenince siz de "Acaba?" diyeceksiniz şüphesiz.
jakumetsu 09.10.2014 saat 12:36
 1. 1. Maori Savaşçı Maskeleri

  Maoriler Yeni zelanda'nın yerel halkları. Eskiden savaşlarda taktıkları maskelerin lanetli olduklarına inanıyorlar. Eğer maskeyi takan savaşçı ölürse ruhunun maske içerisinde kaldığına inanılıyor. Bu ruh hamile kadınların çocuklarını düşürmesine sebep oluyor. Gerçekten de maskelerle temas eden birçok hamile kadın bebeklerini kaybettiler. Maskeler İngiltere'de bir müzede sergileniyor ve hamile kadınlar maskelere yakınlaşmaması konusunda tabela ve işaretlerle uyarılıyor.
 2. 2. Buz Adam

  1991 yılında Alp Dağları'nda bundan 5000 yıl önce yaşamış bir adamın iskeleti bulundu. kısa bir süre içinde arkeologlardan 7 tanesi gizemli bir şekilde hayatını kaybetti.
 3. 3. Çin Ordusu

  Çin'deki eski geleneklere göre kral öldüğünde ona en yakın askerler de öldürülüyor ve birlikte gömülüyordu. Bunu temsil etmek için de gerçek insan boyutlarında heykeller yapılıyordu. Arkeolojik kazılardan önce bu heykellerden bazıları çiftçiler tarafından bulundu. 1974 yılında yapılan keşife önayak olan çiftçilerden üç tanesi genç yaşta öldü. Bir tanesi kendi canına kıydı. Diğerleri de ömür boyu fakirlik ve sefaletten kurtulamadı.
 4. 4. Şeytan Nehri

  Avustralya'daki bu nehre ismini veren Aborjinler. Efsaneye göre bu nehir bir cadı tarafından lanetlendi. Yalan mı gerçek mi bilinmez ancak, bu nehirde tam 17 kişi boğularak öldü.
 5. 5. Umut Elması

  Elmasın tüm sahipleri feci şekillerde hayatını kaybetti. Lanet söylentisini çok fazla umursamayan son sahip Jean Babtiste Tefernier sokakta yürürken , bir anda nereden geldikleri belli olmayan onlarca kuduz köpeğin saldırısına uğrayarak öldü.
 6. 6. Uluru Kayaları

  Yine Avustralya'dan bir lanet ve yine bir Aborjin efsanesi. Bu kayalıklardan hatıra olarak alınan taş ve toprak parçalarının lanetli olduğu söyleniyor. Taşlara sahip olan insanları ömürleri boyunca takip edecek bir uğursuzluk olduğuna inanılıyor.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 16.267 gösterim
 • Twitter: 302 gösterim

 • Toplam Viral: 18.374 gösterim
 • Toplam Seed: 19.917 gösterim
 • Toplam Direkt: 30.253 gösterim
 • Viral Puan: 3,44

İlgili Haberler