70.462 gösterim
5,11 viral puan

Denizlerin Hakimleri: Tarihteki Gelmiş Geçmiş En Meşhur 13 Korsan

Korsanlara ve hayatlarına ilgileri olan insanlar az çok bir şey bilirler bu insanlarla alakalı. Hele de One Piece animesini izliyorsanız isimler de tanıdık gelebilir.
jakumetsu 22.09.2014 saat 13:59
 1. 1. Sir Henry Morgan

  Panama'da İspanyollar'a kök söktüren korsan.
 2. 2. Kızıl Sakal

  Biz kendisini Barbaros Hayreddin Paşa olarak biliyoruz. Tarihin en güçlü korsanlarından biriydi. Daha sonra Osmanlı donanmasının başında nice zaferlere imza attı.
 3. 3. Black Bart

  Bartholomew Roberts. Köleleri taşıyan bir gemide kürekçiyken korsanlar gemiye saldırdı. Daha sonra korsanlara katıldı. 6 hafta içinde geminin yeni kaptanı seçildi.
 4. 4. Annie Bonny

  Daha 13 yaşında birini bıçakladı. Kanundan kaçıp bir korsanla evlendi. Ancak, daha sonra onu terk edip başka bir korsana kaçtı. Birçok çatışmada yer aldı. Kocası yakalandığında onu terk ederken, "Eğer gerçek bir erkek gibi dövüşseydin köpek gibi asılman gerekmezdi." dedi.
 5. 5. Mary Read

  Annie Bonny'nin gemisine erkek kılığında girdi. Bonny onun kadın olduğunu anlayınca ikili ömür boyu arkadaş kaldılar.
 6. 6. William Kidd

  İskoçyalı bir korsan. Hindistan'dan Amerika'ya kadar gemisini götürmediği su birikintisi kalmamış bir korsan.
 7. 7. Cheung Po Tsai

  Çinli bir kaptan. 20,000 kişilik mürettebatı ve yüzlerce gemisi vardı. Birçok hazine bulduğu ve bu hazineleri Çin'in doğusunda bir adada sakladığı söylenir.
 8. 8. Francois l'Olonnais

  Tarihin en zalim ve en çok kan döken korsanlarından biri. Düşmanlarının kalplerini yiyen bir yamyam. Ancak, ironiye bakın ki kendi sonu da demirlediği bir adada yamyamların saldırısına uğrayıp yenerek gerçekleşti.
 9. 9. Kara Sakal

  En ünlü korsanlardan biri. Düşmanlarının onu görür görmez korkudan titremeye başladığı söylenir.
 10. 10. Thomas Tew

  İngiltere kralı tarafından "hastalıklı" olarak nitelendirilen bir korsan. Gereğinden fazla cesur olduğu için askeri gemilere bile saldırıyordu. Son saldırısına kadar olanları kazandı. Tayfasıyla birlikte idam edildi.
 11. 11. Uzun Ben

  Gerçek adı Henry Every. İngiliz donanmasına zor anlar yaşatmış bir kaptan. Sadece iki gemisi olmasına rağmen zamanının en zengin korsanıydı. Tabii, tayfası da öyle.
 12. 12. Cheng I Sao

  Çinli bir kadın korsan. 1500 gemisi ve 80.000 mürettebatı vardı. İngiliz ve Portekizli korsan avcıları tarafından yakalandı ve idam edildi.
 13. 13. Christopher Myngs

  Kendisi İngiliz ordusunda bir amiralken orduyu bırakıp kendi gemisini aldı ve korsan olmaya karar verdi. Askeri tecrübesi sayesinde birçok zafer kazandı.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 26.403 gösterim
 • Twitter: 279 gösterim

 • Toplam Viral: 32.838 gösterim
 • Toplam Seed: 13.802 gösterim
 • Toplam Direkt: 23.822 gösterim
 • Viral Puan: 5,11