47 gösterim
7,83 viral puan

Sebze İzleme Hattı!

CarrefourSA, Hektaş ile birlikte sebze izleme platformu kurdu. ‘İzlenebilir Güvenli Gıda Platformu’ adı verilen proje sayesinde, tohumdan reyona kadar tarımsal üretim takip edilebilecek.
MerakliYazar 01.04.2021 saat 14:04
  1. CarrefourSA ile Hektaş, başlattıkları işbirliğiyle tarımsal üretim platformu kurdu. Ortak girişim ile Türkiye’de ilk kez sebzelerin tohumdan reyonlara kadar tüm üretim ve pazarlama süreçleri ürün izleme platformu tarafından takip edilebilecek. ‘İzlenebilir Güvenli Gıda Platformu’ ile CarrefourSA reyonlarında bulunan sebzelerin güvenilebilir ve sürekli olarak belli bir standartta yetişmesi sağlanırken, ürünlerin üzerinde yer alan QR kod sayesinde o ürüne dair üretici bilgisi, yer, zaman ve yetiştirilme şartları ile akredite olmuş kuruluşlardan alınan tüm kalıntı analizlerine anlık olarak ulaşılabiliyor.
  2. CarrefourSA CEO’su Kutay Kartallıoğlu, uzun yıllardır gerçekleştirdikleri projelerle sürdürülebilir tarım hayvancılık ve balıkçılık faaliyetlerini desteklediklerini, böylece doğru ürünü doğru üreticiden alarak doğru hizmet ve fiyatla müşterilerine sunmayı amaçladıklarını ifade etti.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 1 gösterim
  • Toplam Seed: 6 gösterim
  • Toplam Direkt: 40 gösterim
  • Viral Puan: 7,83