502 gösterim
8,96 viral puan

Sınav Kolejleri Kamuoyu Duyurusu

Sınav Kolejleri son günlerde yaşanan olayla alakalı bir kamuoyu bülteni hazırladı.
KemalEfe 04.09.2020 saat 17:43
 1. DEĞERLİ VELİLERİMİZİN VE KAMUOYUNUN BİLGİSİNE

  Sosyal medya mecralarında ve kimi internet sitelerinde “Ankara Sınav kolejinde covid 19 çıkan öğrenciyi ishal gösterip derse devam ettiler” gibi bir haber dolaşıma sokulmuştur.
 2. Oysa işin aslı; bir öğrencimizde yüksek ateş görülmesi ve öğrencimizin de ishal şikayeti olması nedeni ile velisi çağrılarak bir üniversite hastanesine yönlendirilmiştir. Öğrencimize yapılan tetkiklerde Covid-19 testi negatif çıkmakla birlikte bağırsaklarında enfeksiyon görülmüş, gerekli antibiyotik tedavisine başlanılarak dinlenmesi için evine gönderilmiştir. Okul yönetimimiz, velimizle ve öğrencimizle sürekli irtibat halindedir. Öğrencimizin şu an sağlık durumu gayet iyidir. Ayrıca velimiz okulumuzun bu duyarlı ve ilgili davranışından dolayı özellikle teşekkür etmiştir.
 3. Eğitimci olarak önceliğimiz çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin sağlıklı ve güvenli bir ortamda, Milli Eğitim Bakanlığımızın izin verdiği gruplarda, oryantasyon çalışmalarını ve interaktif eğitim faaliyetini sürdürmektedir. Bunun için her türlü çalışmayı yapıyor, önlemi alıyoruz. Herhangi bir vaka söz konusu olunca da olayı kapatıp öğrencilerimizi ve öğretmenimizi riske sokmak yerine Sağlık Bakanlığımızın ve Milli Eğitim Bakanlığımızın yönlendirilmeleri doğrultusunda gerekli tedbirler alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.
 4. Bu zorlu günlerde salgın riski kadar olumsuz olan yanlış bilgi ve haberlerdir. Konuyu gündeme getiren ilgili sosyal mecra ve internet sitelerine öğrencimizin raporu ile birlikte gerekli açıklama yapılmıştır.
 5. Başlı başına bir eğitim markası olan Sınav Eğitim Kurumları bu süreci titizlikle takip etmekte ve var gücüyle eğitimin sağlıklı ve güvenli bir biçimde sürmesi için çalışmaktadır.
 6. Değerli velilerimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 2 gösterim
 • Toplam Seed: 56 gösterim
 • Toplam Direkt: 444 gösterim
 • Viral Puan: 8,96