3.921 gösterim
8,36 viral puan

Akıllara Zarar Olmasına Rağmen Patent Almış 12 Tuhaf İcat

Teknoloji geliştikçe insanlık da gelişiyor. Mucit ruhlu insanlar hayatın her alanında işe yarayacağını düşündükleri icatlar yapıyor. Üstüne bunlar için patent başvurusu da yapıyor.
FatmaDuru 09.03.2020 saat 10:49
 1. 1. Bebek Taşıyıcısı

  1937 İngilteresinde Jack Milford adlı buz hokeyi oyuncusu karısıyla buzda kayarken birden akıllarına bebekleri gelmiş ve demişler ki hadi şöyle bir şey icat edelim de biz kayarken bebek de bizimle olsun.
 2. 2. Portatif Fin Saunası

  1962 yapımı bir portatif Fin saunası. Alıyorsunuz kitabınızı giriyorsunuz saunanıza çok pratik. Kim istemez ki zaten?
 3. 3. Kapkaççı Korkutan Çanta

  1963'ün ABD'sinde hayırseverin biri zincire bağlı bir çanta icat etmiş. Hırsız sizin çantanızı kapacağı anda çantayı atar vaziyete getirdiğinizde çantadan 2872895510502 parça eşya etrafa saçılıp hırsızın dikkatini dağıtıyormuş. Ne diyelim dahice.
 4. 4. Namlusu Yamuk Tüfek

  1953 yılında kafayı çevirmeden yandaki düşmanı vurmak için tasarlanmış bir icat. Gerçekten işe yarayıp yaramadğı hakkında bir bilgi yok. Belki de evrenin en büyük sırrı budur?
 5. 5. Mezrolu Saat Ya Da Saatli Mezro

  Biri size aynı anda boyunuzun uzunluğunu ve saatin kaç olduğunu mu sordu? Olur mu öyle şey demeyin çözümü basit. Hemen bir saatli mezro alın hem saatten haberiniz olsun hem de orayı burayı ölçün.
 6. 6. Para Kesici Alarmlı Saat

  100 dolarla çalışıyor. Alarma uyanmazsanız 100 dolarınız kesiliyor.
 7. 7. Dondurma Döndürgeci

  Bütün insanlar gibi dondurmayı yalayarak mı yiyorsunuz? tabi ki. Bu icat dondurma çevresinde dilinizi döndürmek yerine dondurmayı döndürüyor. Ne kadar da gerekli ne kadar da dahice düşünülmüş.
 8. 8. Sırt Roketi

  1961 yılında eski ABD Başkanı Kennedy’yi selamlarken görülen mühendis Harold Graham bir sırt roketi tasarlamış ama başarısız olmuş. İcadı gereksiz kılan tabi ki başarısızlığı yoksa kim istemez GTA San Andreas'taki gibi roketle uçmayı?
 9. 9. Kalorifer Petekli Sandalye

  Yapım tarihi bilinmeyen bu gereksiz icadımız tam sürekli ''kıçım dondu'' diyen teyzelerimiz, amcalarımız için. Oturuyorsun sandalyeye oh ılık ılık. Dert tasa kalmıyor bünyede.
 10. 10. Honegar

  1959 yılında Dr. DeForest C. Jarvis bal ve sirkeyi karıştırarak Honegar diye bir ilaç yapmış. Honey(bal) Vinegar(sirke) kelimelerinin birleşimi olan bu ilaç ağrı kesici olarak tasarlanmış ancak mide bulantısı yapmaktan başka hiçbir şeye yaramamış.
 11. 11. El Yazısı Oyuncağı

  1955 yılında New York’lu oyun ve oyuncak üreticisi Ideal Toy Company ilkokul çağındaki çocuklar için el yazısı oyuncağı yapmış. Satışlar dibe vurmuş haliyle hiç mi aklına gelmemiş acaba çocuklar el yazısını sevmez.
 12. 12. Tabanca Görünümlü TV Kumandası

  Gün geçmiyor ki gereksiz bir icat daha yapılmasın. Sıradaki gereksizliğimiz bir TV kumandası ama tabancaya benziyor. Mucidinin aklından artık her ne geçiyorsa böyle bir şey tasarlamak istemiş. Aile ortamında kaynanayı korkutmak için bire bir.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 29 gösterim

 • Toplam Viral: 72 gösterim
 • Toplam Seed: 469 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.380 gösterim
 • Viral Puan: 8,36