1.217 gösterim
46,81 viral puan

Yurtdışı Tatilini Ucuza Getirmek İsteyenler İçin 5 Tüyo

İster orta gelirli bir çalışan olun, ister öğrenci olun, aslında herkesin seyahat etmesi için uygun yollar mevcut. Biraz esneklik ve biraz bilgi birikimi sayesinde, yurt dışına bütçenizi çok fazla sarsmadan seyahat etmeniz mümkün. İşte yurt dışına ekonomik bir seyahat gerçekleştirmek için size birkaç tüyo:
nursultansaydan 30.07.2019 saat 10:24
 1. 1. Kendi Yemeğinizi Pişirin

  Yöresel yemeklerin tadını çıkarmak seyahat deneyiminin bir parçasıdır, ancak bu deneyim cüzdanınızda ciddi bir etkiye yol açabilir. Market alışverişi yapmaya ve olabildiğince öğünlerinizin çoğunu konaklama yerinizde pişirmeye çalışın.
 2. 2. Kartınızı Yurt Dışında Kullanmamaya Çalışın

  Yabancı ülkelerdeki işlem ücretleri gerçekten bütçenizden götürebilir. Harcamaları azaltmanıza yardımcı olabilecek yabancı bankalarla ortaklık kurup kurmadıklarını görmeden önce bankanızla irtibata geçin.
 3. 3.

  Bu imkansız gibi görünebilir, ancak iki büyük valiz getirmedikçe, satın alacağınız hediyelik eşyaların miktarını sınırlayacaksınız, çünkü koyacak yeriniz olmayacak. Bu şekilde, hem tasarruf etmiş hem de yalnızca gerçekten değer verdiğiniz şeyleri satın almış olursunuz.
 4. 4. Bir Süre Kalacaksanız, Uzun Süreli Konaklama Yeri Bulun

  Diyelim Paris'e aşık oldunuz ve bir süre kalmak veya çalışmak mı istiyorsunuz? Hafta sonları konakladığınızda pahalı olabilecek otellerde veya geleneksel hostellerde kalmaktan kaçınarak, uzun süreli hostelleri veya apartmanları tercih edin.
 5. 5. Bütçe Dostu Seyahat Noktalarını Araştırın

  Kolombiya, Bosna, Portekiz, Ukrayna Sri Lanka ve benzeri güzel ülkeler, yalnız olsanız bile seyahat etmek için güvenli ve nispeten uygun fiyatlı yerlerdir. Genel olarak, yemek ulaşım ve konaklama ucuzdur, bu nedenle burada seyahat ederek tasarruf edebilir ve sonrasında bütçenizi daha maliyetli yerlere harcayabilirsiniz.Yurt dışına ilk kez, özellikle de tek başına çıkacaksanız eğer şu 8 püf noktaya da göz atmanızda fayda var: https://kulturveyasam.com...dakiler-icin-8-puf-nokta/

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 4 gösterim
 • Toplam Seed: 26 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.187 gösterim
 • Viral Puan: 46,81