6.930 gösterim
11,34 viral puan

Dünya Üzerindeki En Güzel 7 Ada

Kimi yanı başımızda kimi çok uzakta olan bu adaları görmeden geçmeyin.
MerakliYazar 12.06.2019 saat 11:03
 1. 7. Bali, Endonezya

  Sarhoş edici bir kültürle dolu olan Bali adası duyular için bir şölen. Hindu tapınaklarından tütsü gofretleri, pirinç tarlaları elektrikli yeşillikler içinde parlıyor ve yemekler lezzet tomurcuklarını sarstı. Sörf yapmak, yüzmek, alışveriş yapmak ve güneşlenmek bu egzotik adada ve yemyeşil kırsal bölgeleri gezmenin en önemli yoludur.
 2. 6. Cook Adaları

  Güney Pasifik'te bir kazazede olmayı hayal ettiyseniz, Cook Adaları tam size göre. Fransız Polinezyası ile Samoa arasında gergin ama Yeni Zelanda ile güçlü bağları olan takımadalar'ın 15 adaları, akuamarin lagünleri, palmiye ağaçlarıyla çevrili plajları ve volkanik tepeleri ile tanınır.
 3. 5. Santorini, Yunanistan

  Denizle doldurulmuş bir kalderayı saran muhteşem Santorini, çarpıcı güzellikler için en yüksek puanları veriyor. Ağartılmış beyaz villalar volkanik kayalıklardan aşağı yuvarlanıyor. Mavi kubbeli kiliseler, pırıl pırıl denizlere karşı yükselir ve begonvilin parlak spreyleri göze çarpan renk tuvaline katkıda bulunur.
 4. 4. Seyşeller

  Bozulmamış ve fotoğrafçılar için mükemmel olan, Seyşel Adaları için seyahat etmeye değer. Kenya'nın doğusunda, 115 mercan ve granit adasının göreceli olarak bozulmamış adalar UNESCO listesindeki ormanları; gelişen mercan resifleri; ve dev kayalar tarafından çevrili hurma kaplı, tozlu plajlar.
 5. 3. Palawan, Filipinler

  Palawan, Filipin'in cennete cevabıdır. Bu ada ili, güneybatıdaki Borneo'ya kadar uzanır ve mücevher benzeri bir denizden yükselen yemyeşil kireçtaşı zirveleri o kadar açıktır ki, balık üzerindeki ifadeleri neredeyse yüzeyden yukarıdan görebilirsiniz. Hışırdayan avuç içi saçaklı parıldayan beyaz kum şeritleri, bu ormanlarla kaplı adaların çoğunu çevrelerken, su altında mercan resifleri, dünyanın en iyi dalışlarını sunan, etkileyici bir tropikal balık çeşitliliği ile gelişir.
 6. 2. Bora Bora, Fransız Polinezyası

  Dev bir fötr şapka gibi, bu yemyeşil volkanik ada sayısız Güney Pasifik fantezisinde. Bu tropikal güzelliğin odak noktası ve en iyi varlığı, tek renkli turkuazdaki büyüleyici lagünü. Balıklar, kaplumbağalar, köpekbalıkları ve ışınları berrak sularda yüzüyor ve küçük adacıklar ya da lagünün ucunda küçük adacıklar var.
 7. 1. Maldivler

  Maldivler, dünyanın en etkileyici adalarından bazılarına ev sahipliği yapar, ancak bu adaları gerçekten parlatan denizdir. Işıltılı akuamarin, Hint Okyanusu'nun dibine kadar dikizleyen göz kamaştırıcı beyaz kıyılarda kristal berraklığında bir kucağına sahiptir. 26 doğal atol'den oluşan Maldivler takımadaları, gezegenin en düşük yalancı ülkesidir ve her yıl küçülen bir ölçüm olan denizin en yüksek noktasında üç metreden fazla yükselmez.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 12 gösterim

 • Toplam Viral: 145 gösterim
 • Toplam Seed: 611 gösterim
 • Toplam Direkt: 6.174 gösterim
 • Viral Puan: 11,34