6.149 gösterim
3,04 viral puan

Sibel Kekilli'yi Sevmemizi Gerektirecek 5 Farklı Neden

Yönetmen Fatih Akın'ın Duvara Karşı filmi ile dikkat çeken güzel oyuncu Sibel Kekilli, Game Of Thrones'ta kariyerinin zirvesine oturdu. Duvara Karşı filmindeki cesur sahneleri çok konuşulan,Kekilli tüm Türkiye'yi sosyal medyada engellemesi ile biliniyor.Güzelliği ve başarısı ile adından söz ettiren Kekilli şimdilerle sessizliğini koruyor.
HaberSelf 17.05.2019 saat 14:08
 1. 1. Almanya'nın En Önemli Kişileri Arasında 33.Sırada Bir Türk

  Türk asıllı film yönetmeni Fatih Akın'ın Duvara Karşı filmiyle uluslararası boyutta tanınan bir oyuncu haline gelen Sibel Kekilli Almanya'nın en önemli 100 kişisi arasında 33 üncü sırada yer alıyor. Bu tabiki güzelliği değil, sinema sektöründeki başarısından kaynaklanıyor.
 2. 2. Şimdiki Konumuna Deyim Yerindeyse Tırnaklarıyla Kazıyarak Geldi

  Sibel Kekilli, 16 yaşında temel eğitimi yüksek bir ortalama ile tamamladıktan sonra, yerel bir hükümet ofisinde çıraklık eğitimi aldı. Daha sonra bir atık tesisinde iki sene çalıştı. 2002 yılında Essen'e taşındı ve burada satış ve promosyon elemanlığı, temizlikçilik, gece kulübü müdürlüğü, ferregrafik oyunculuk gibi çeşitli işler yaptı.2002 yılında Fatih Akın tarafından keşfedilerek Duvara Karşı filminde baş rol oynadı.
 3. 3. Altın Portakal'da En İyi Kadın Oyuncu Seçildi

  Duvara Karşı filminden sonra, adeta kısmeti açılan Kekilli devam eden projelerinde de oldukça iyi işler çıkartarak dikkatleri üzerine çekti. 2006 yılında Mehmet Ali Alabora ile baş rolünü paylaştığı ve Ömer Uğur'un yönettiği Eve Dönüş filmi ile 2006 Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.
 4. 4. Yalnızca Türkiye'de Değil Tüm Dünyada Tanındı

  2017 yılında Almanya Federal Cumhuriyeti Liyakat Nişanı alan Kekilli, dünyaca ünlü dizi Game Of Thrones'ta 2011-2013 yılları arasında Shae karakterini canladırarak oldukça iyi yorumlar aldı.
 5. 5. Güzelliği ve Başarısının Yanı Sıra Cesurluğu ile Adından Söz Ettirdi

  Sadece mesleki başarısı değil aynı zamanda onu farklı kılan bir başka özelliği de cesaretiydi şüphesiz. 2017 yılında sosyal medya hesabına gelen hakaret içerikli mesajlara isyan eden Sibel Kekilli, taciz mesajlarından bıktı ve en sonunda tüm Türk takipçilerini engelledi.
 6. Bingo:Sibel Kekilli Şu Sıralar Neler Yapıyor

  Şu sıralar ise kâr amacı gütmeyen kadın hakları kuruluşu Terre des Femmes bünyesinde, Müslüman ailelerde kadına karşı şiddetin durdurulması için çalışmalar yapıyor Sibel Kekilli.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 267 gösterim
 • Twitter: 122 gösterim

 • Toplam Viral: 565 gösterim
 • Toplam Seed: 2.023 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.561 gösterim
 • Viral Puan: 3,04