2.296 gösterim
6,50 viral puan

5 Yıldızlı Otel mi? Kamp Yapmak mı?

Kimileri 5 yıldızlı otellerde tatil yapmak ister, kimileri de doğayla iç içe bir tatil geçirmek ister. Hiç kamp yapmamış olanlar; zor, hijyenik değil, imkanlar kısıtlı, börtü böcek gibi bahaneler sıralarken biz kamp yapmanın insan psikolojisindeki hafifletici etkisini sizler için araştırdık. Stresten uzak, yıldızlara yakın olmak isteyenler toplanın.
HaberSelf 16.05.2019 saat 14:57
 1. Stresten Uzaklaşacaksınız

  Gündelik hayatın koşturması, trafiği derken stresten uzak bir tatil yapmak istiyorsanız ilk tercihiniz kesinlikle kamp yapmak olmalıdır. Otellerdeki bavul yerleştir, odanın sıcak suyu çalışmıyor, wifi neden yok problemlerinin aksine çevrenizdeki dinginliğin de size huzur vereceği doğa ile iç içe bir ortam geçirmek sizi sağlıklı bir insan yapacaktır.
 2. Rezervasyon Problemi Olmadan Tatil Yapma İmkanı

  Bu sene rezervasyon yaptırmakta geç mi kaldık?”, “Ah, yer bulamayacağız!”, “Tam da sezona denk geldik, bu tatil çok pahalıya mal olacak,” dertlerini unutun. Kamp alanlarında genelde hepimize yetecek kadar yer oluyor. Öyle ki motelinde/otelinde yer bulamadığınız tatil işletmelerinin kamp alanında çadırınız için yer bulma ihtimaliniz de çok yüksek. Hem gerçekten istediğiniz yerde tatilinizi yapın hem de stressiz bir tatil geçirin.
 3. Artık Mevsimsiz Tatil Planları Yapabilirsiniz

  İster tatil mevsimi olsun, ister olmasın, artık isterseniz birkaç günlüğüne bile çantanızı, çadırınızı ve ihtiyacınız olan gıdayı yanınıza alıp dilediğiniz mesafeye yol alabilirsiniz. Bu ‘herhangi bir an’da kaçabilecek olma hissinin sizi ne kadar hafiflettiğini görünce kolay kolay vazgeçemeyeceksiniz, uyaralım.
 4. Doğanın Işıklarının Tadını Çıkartın

  Ve harika göğü de olabildiğince net göreceksiniz. Yapılan araştırmalar karanlığın ardından yapay ışıklara maruz kalmanın başta meme kanseri olmak üzere pek çok kronik hastalığın gelişiminde önemli rol oynadığını ele alıyor. Bu mekanizma melatonin üretimine benzeyen bir yapıda. Doğanın ışıklarının tadını çıkarın, karanlığın da.
 5. Yeni Bir Uyku Düzeni Keşfedeceksiniz

  Özellikle kentlerde hayatın ritmi hızlandıkça uyku bir ‘sorun’ olarak hayatlarımızda yer almaya başlıyor. Milyonlarca yıl boyunca insanlar hava karardıktan kısa bir süre sonra uyuyup günün ilk ışıklarıyla birlikte uyanırken aslında en sağlıklı olanı yapıyormuş. Yapılan araştırmalar, gün ışığına bağlı uyku düzenlerine sahip olan insanların daha iyi uyuduğunu ortaya koyuyor. Vücudumuzdaki mekanizma zamanlamayı yapmak, melatonin üretimini sağlamak ve günlük içsel ritmimizi sağlamak zorunda. Kamp yapmak ona yardımcı olmak için harika bir adım olacak.
 6. Doğayla İç İçe Olmanın Muazzam Etkisi

  İnsan vücudu sayı olarak aslında mikroorganizma hücrelerinden ve sadece insan hücrelerinden oluşuyor. Yani vücudumuzdaki her bir hücreye karşılık 10 adet bakteri hücresi taşıyoruz. “Mikrobiyom” adını verdiğimiz ve birlikte simbiyotik bir yaşam sürdürdüğümüz bu mikroorganizmalar bir yandan sindirime yardımcı olup ihtiyacımız olan fakat vücudumuz tarafından üretilmeyen besin maddelerini bize sağlarken diğer yandan bizleri hastalık yapıcı mikroorganizmalara karşı koruyorlar. Doğada olmanız mikrobiyomunuzun direncini artıracak derin bir etki sağlayacaktır.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 142 gösterim
 • Twitter: 18 gösterim

 • Toplam Viral: 185 gösterim
 • Toplam Seed: 353 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.758 gösterim
 • Viral Puan: 6,50