6.272 gösterim
3,99 viral puan

Türklere Özgü 10 Muazzam Özellik

Biz Türkler, samimiyetimiz, yardımseverliğimiz, sahiplenişimiz ve doğallığımız ile sınır tanımayan bir yapıya sahibiz. Aslında iyi bir millet olsak da bazı kötü huylarımız da yok değil. İşte sadece Türklerin en iyi yaptığı 10
HaberSelf 14.05.2019 saat 15:13
 1. Dedikodu Yapmak

  Türk kadınları kadar artık erkeklerimiz de dedikodu konusunda uzmanlaşmış durumda. Kapalı kapılar ardında olanları Neriman Teyze, Fatma'ya, Fatma da Müzeyyen'e söyleyince e haliyle Müzeyyen de kocasına derken, bir bakmışsın tüm mahalle duymuş.
 2. Çay İçmek

  Neredeyse milli içeceğimiz sayılan çay biz Türklerin en çok aradığı şey. Öyle sütlü mütlü değil ama, demli çay seven bir milletiz. E haliyle en iyi yaptığımız şeylerden birisi de çay içmek.
 3. Turiste Yol Tarif Etmek

  Bu konuda da bizim üstümüze bir millet tanımıyoruz. Herhangi bir konuda bu kadar seferber olan, bu kadar canla başla çalışan başka bir millet yoktur bence.
 4. Trafikte Araç Kullanmak

  Şimdi Türk insanının en büyük becerilerinden biri de sinir krizi geçirmeden araba kullanmaktır. İstisnalar olabilse de özellikle İstanbul ttrafiğinde araba kullanmak resmen bir sanattır. İstanbul trafiğinde yüzlerce araç bir kavşakta iç içe girer ve herkes döneceği yonun zıt şeridinde durmaktadır fakat öyle milimetrik hesaplarız ki kimse kimsenin arabasına dokunmaz.
 5. Misafir Ağırlamak

  Avrupa'da misafirlerin kendi kendini ağırladığını biliyoruz. ama Türkiye'de nerdeyse yiyecekleri ağzına kadar yedirme hizmeti gören bir misafirperverlik anlayışımız var çok şükür. Tıka basa yedirir, asla konforsuzluk sağlamaz.
 6. Her Bulduğu Duvara Yazı Yazmak

  Duvar yazıları konusunda bir başka millet bilmiyoruz. Sokaklara yazılan şiirler, ilanı aşklar, itiraflar ise bunların en güzel kanıtı.
 7. Goygoy Yapmak

  Boş muhabbet yapmayı seven bir millet olduğumuzu herkes bilir.Söz konusu goygoy ve hoş muhabbet olunca güç, sorumluluklar hepsi bir kenara kolaylıkla itilebilir. Yeter ki muhabbet olsun gönüller coşsun.
 8. Parayı Bulduysa Sürekli Ev Almak

  Genelde azıcık para gördü mü ev almayı seviyoruz. Orda arsa şurada daire derken gelenekselleşen bir alışkanlığımız oluyor ev almak.
 9. Çıktığı Kabuğu Beğenmemek

  Bu da genel anlamda Türk insanının en tipik özelliğidir. Ne olursa olsun, neye benzerse benzesin, Türk insanı çıktığı kabuğu beğenmez. Ayıp olmasın diye beğendiğini söyler, ama yine de beğenmez
 10. İş Makinesı Seyretmek

  Belki de milli geleneğimiz haline gelen makinesı izlemek erkeklere özgü olsa da zaman zaman teyzelerimizi de makinesı izlerken bulabiliyoruz.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1.104 gösterim
 • Twitter: 61 gösterim

 • Toplam Viral: 1.197 gösterim
 • Toplam Seed: 1.571 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.504 gösterim
 • Viral Puan: 3,99