1.670 gösterim
5,80 viral puan

3. Sayfalara Konu olan Adana

Dizilere konu olan, her gün 3. sayfa haberlerinde adı geçen Adana Türkiye'nin en çok konuşulan illerinden birisi olma özelliğini koruyor. Özellikle internet dizisi Sıfır 1: Adana'dan sonra Türkiye'de artan Adana hayranlığı, Adana şivesi gibi başlıklar sık sık gündem olmaya devam ediyor.
HaberSelf 06.05.2019 saat 13:30
 1. Akdeniz'in en sıcak şehirlerinden birisi olan Adana yazın sokaklarda soğuk muzlu sütün satıldığı, bıcı bıcı adı verilen ve rendelenmiş buz pişmiş nişasta, pudra şekeri ve şerbetten oluşan soğuk ikramlıkların içi ferahlattığı bir şehir. Ancak gelin görün ki, her gün sayfalarda "Adana'da korku dolu anlar.. Adana'da bir adam... Adana'da baskın.." manşetlerini de görmeden geçemiyoruz. Peki nedir bu Adana'nın sırrı, insanları neden bu kadar sinirli, neden her an bıçak kemikte?
 2. Akdeniz'in en sıcak şehirlerinden biri olan Adana yıl boyunca ziyarete elverişli bir iklime sahip. Ancak aşırı sıcaklarda şehri dolaşmak biraz zorlayıcı olabildiğinden Adana'yı ziyaret etmek için en uygun dönem hava sıcaklığının daha elverişli olduğu bahar ayları. Hal böyleyken insanların da gergin olmaması mümkün değil sanırım.Adanalılar her an güneşe sıkabilir dikkat *
 3. Konu Adana olunca anlatacaklar da bitmek bilmiyor.Antik Kilikya Bölgesinin en önemli şehirlerinden birisi olan Adana Hititlerden Osmanlıya, gelmiş geçmiş birçok medeniyetin beşiği olarak biliniyor. Yeme içme kültürü, sanatı, müzikleri ve tarihi yerleri ile görülmesi gereken Adana Türkiye'nin 6. büyük şehri konumunda.
 4. Adanalılar acıyı sevmeleri ile biliniyor. Deyim yerindeyse yeme içmeye de oldukça düşkünler. Yöresel Adana kebabı, Adana'ya özgü, zırh adı verilen, satıra benzer bir bıçak ile elde kıyılan parça etten yapılan bir kebap çeşidi yapılıyor ki, Adana'yı ziyaret eden yemeden gitmiyor.
 5. Gazetelerin üçüncü sayfalarını açtığımızda Adana'da suç işlenmeden geçen bir günün olmadığını sanırız. Peki bu kriminal görüntünün asıl sebebi nedir? Araştırmalara göre Adana'nın Türkiye'nin en çok suç işlenen şehirlerinden birisi olmasının sebebi farklılık gösterse de bazı başlıklarda toplanıyor. Örneğin aşırı göç, yüksek işsizlik, düşük eğitim seviyesi, aile kurumunun işlemeyişi ve kültür gibi nedenlerin suç oranı üzerinde etkili olduğu belirtiliyor.
 6. Kimilerine göre suç oranı düşük kimilerine göre haber oranı yüksek bir şehrin gerçek dışı şöhreti olarak görünse de Adana aslında bir çok zenginliği ile gezilmesi gereken şehirlerimizden birisi.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 13 gösterim
 • Twitter: 40 gösterim

 • Toplam Viral: 65 gösterim
 • Toplam Seed: 288 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.317 gösterim
 • Viral Puan: 5,80