881 gösterim
7,87 viral puan

Yeşilay Haftası Sosyal Medyayı Salladı!

Her yıl 1-7 Mart arasında kutlanan Yeşilay Haftası bu yıl da fazlası ile ses getirdi.
MerakliYazar 05.03.2019 saat 13:48
 1. Yeşilay bilindiği üzere ülkemizde bir asırdır bağımlılıkla mücadele ediyor. Başlarda sadece alkol ve tütün bağımlılığı üzerine odaklansa da zamanla toplumsal sorun olarak ortaya çıkan teknoloji ve madde bağımlılığı gibi konular üzerine de çalışmalar yapmış ve bu çalışmaları ile bağımlılıkla olan mücadelesinde başarı sağlamıştır.
 2. Geçen sene olduğu gibi bu sene de Kadıköy iskelesinde kurulan Yeşilay çadırı ziyaretçilerine bağımlılıkla ilgili bilinçlendirici sahne söyleşileri, karikatür sergisi, çocuk etkinlikleri, cam atölyesi, sanal gerçeklik ile bağılılık gözlemi gibi etkinlikler ile ev sahipliği yaptı.
 3. Sosyal medya da ise Yeşilay Haftası fazlası ile konuşuldu.  Twitter ise #BirNedenimVar etkinliği Trend Topic oldu ve uzun bir süre gündem de kaldı. Yeşilay gönüllüleri attıkları tweetler ile projeye destek oldu. Kimileri yaşadığı deneyimi anlatırken kimileri ise bağımlılıktan kurtulmak için nedenlerini yazdı.
 4. Yerli ve milli arama motorumuz Yaani'de Yeşilay Haftası'nı unutmadı.


  Yaani Yeşilay Haftası için yaptığı doodle çalışması ile bu özel haftayı kutladı. Bizi anlayan bizden olan mistosunu da bir kez daha böylelikle göstermiş oldu.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 2 gösterim
 • Toplam Seed: 112 gösterim
 • Toplam Direkt: 767 gösterim
 • Viral Puan: 7,87