7.158 gösterim
11,97 viral puan

Dünya Üzerinde Şehir İçine Yapılmış En Güzel 11 Park ve Yeşil Alan

Şehir insanının da doğayla bütünleşmeye ihtiyacı var. Bu yüzden muhteşem parklar yapılmış. Yeşil alan ihtiyacı bu şehir ve ilçelerin belediyeleri tarafından güzel bir şekilde karşılanmış.
jakumetsu 21.01.2018 saat 12:56
 1. 1. Melbourne Botanik Parkı, Avustralya

  Melbourne Kraliyet Botanik Bahçeleri olarak da biliniyor. Avustralya'ya gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken bir yer olarak gösteriliyor.
 2. 2. Hyde Park, İngiltere

  Epey mazisi olan bir park. Parkta bulunan kürsüde herkes dilediği gibi fikirlerini haykırabiliyor. Bir aralar İngiltere'nin simgelerinden biriydi.
 3. 3. Lumphini Parkı, Tayland

  Bangkok'un yerli halk ve turistler tarafından en çok tercih edilen yeri desek yalan olmaz. Şehrin kalabalığından kaçmak isteyen buraya akın ediyor.
 4. 4. Ulusal Şehir Parkı, İsveç

  İsveç'i ziyaret edenlerin mutlaka uğradığı bir park. Özellikle kış döneminde beyaz, yeşil ve mavi iç içe, hayran olunası bir görüntü sunuyor.
 5. 5. Hibiya Parkı, Japonya

  Tokyo'nun Chiyoda semtinde bulunuyor. Eskiden samurayların eğitim alanıydı. 1903 yılında ise parka dönüştürülerek halka açıldı.
 6. 6. Central Park, ABD

  Dünyanın en ünlü parkı desek yalan olmaz. O boğucu kalabalık içerisinde sanki bir vaha gibi.
 7. 7. Stanley Parkı, Kanada

  Vancouver'ın en büyük şehir parkı. Özellikle çocuklu aileler tarafından haftasonu kaçamakları için tercih ediliyor. Manzarası da bir harika.
 8. 8. Lüksemburg Bahçeleri, Fransa

  Paris'te bulunan bu park renk renk çiçeklerin gelenleri büyülediği bir yer. Aslında birkaç farklı parkın oluşturduğu bir yer.
 9. 9. Maltepe Cumhuriyet Parkı, İstanbul

  Maltepe'de eski kurban pazarının bulunduğu yere Belediye Başkanı ali Kılıç'ın öncülüğünde inşa edilen park İstanbul'a en güzel yeşil alanlarından birini kazandırdı. Parkın adı da araziye ne yapılacağı da Ali Kılıç tarafından halka sorulmuş ve halk karar vermişti.
 10. 10. Ibirapuera Parkı, Brezilya

  São Paulo'nun İncisi olarak adlandırılıyor. Yürüyüş alanları, göletler ve sosyal mekanlarıyla turistlerin gözdesi olan yerlerin başında geliyor.
 11. 11. Villa Doria Pamphili, İtalya

  17. yüzyıldan kalma bir villa ve arazisinden oluşan parkta insanlar tarihle iç içe bir gezi ve dinlenme anı yaşıyor. Roma'da en çok ziyaret edilen yerlerden biri.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 236 gösterim
 • Toplam Seed: 598 gösterim
 • Toplam Direkt: 6.324 gösterim
 • Viral Puan: 11,97