118.209 gösterim
23,90 viral puan

Hepimizin İçinde Bulunduğu Dünyayı Bırakıp Gitmek İsteyeceği Harikalarla Dolu 10 Ülke

Televizyonda, sinemada, kitaplarda gördük bu ülkeleri. Hepimiz bir anlığına bile olsa "Ah keşke şu an orada olsaydım." demişizdir içimizden.
turktelekom 23.09.2016 saat 13:06
 1. 1. Olmayan Ülke, Peter Pan

  Herkesin sonsuza kadar çocuk kalabileceği ülke. Üstelik bu ülkede güzel düşünceleriniz sayesinde uçabilirsiniz de.
 2. 2. Gotham, Batman

  Karanlık ve gizem size daha çekici geliyorsa Gotham sizin mekanınız. Batman ile aynı şehirde yaşamak, Jokerle kanka olmak yolda yürürken Harley Quinn ile karşılaşmak için acil Gotham'a taşınmanız lazım.
 3. 3. Shire, Yüzüklerin Efendisi

  Göz alabildiğine yeşillik, ormanlar huzur... Bu kelimeler Hobbit ırkının memleketi olan Shire'ı tanımlamaya yetersiz kalıyor. Tabiatı ve doğayla iç içe olmayı sevenler için yaşanabilecek bir yer.
 4. 4. Harikalar Diyarı, Alice

  Sırlarla ve birçok gizemle dolu bir ülke burası. Asla canınızın sıkılmayacağı bir yer. Yanınızda Alice gibi bir rehberiniz varsa kaybolmanız da imkansız.
 5. 5. Narnia, Narnia Günlükleri

  Aslan, Cadı ve Dolap. Gitmesi kolay bir ülke. Bir dolabın içinden geçip Narnia'ya ulaşabiliyorsunuz. Konuşan hayvanlarla dostluklar kurabilirsiniz. İnce ince yağan kar da Narnia'ya ayrı bir güzellik katıyor.
 6. 6. Emerald, Oz Büyücüsü

  Dorothy'nin cesaret isteyen aslanı, kalp isteyen demir şovalyesi ve beyin isteyen korkuluğu ile sarı yolu takip ederek ulaşmaya çalıştığı şehir. Oz Büyücüsü'nün daimi mekanı.
 7. 7. Berk Adası, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?

  Uçsuz bucaksız deniz küçük ve sevimli Viking adaları ve tabii ki ejderhalar. Berk Adası hayalperestlerin mekanı. Eğer günlerinizi bir ejderhanın sırtında uçarak geçirmek istiyorsanız sizin için biçilmiş kaftan.
 8. 8. Pandora, Avatar

  El değmemiş doğasıyla ve muhteşem manzaralarıyla yaşanabilecek bir diyar. Tabii, gezegende yaşayan mavi arkadaşlarla iyi geçinmeniz, onların geleneklerine saygı göstermeniz lazım.
 9. 9. Hogwarts, Harry Potter

  Büyücülüğe meraklı mısınız? O zaman sizin yaşamanız gereken yer Hogwarts Bu büyülü diyarda birçok macera sizi bekliyor. Geçişi tren garındaki kolonlardan birinde.
 10. 10. Ersingiltere,Eniskoçya, Denizlanda ve Niceleri, Türk Telekom Selfy

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 74.479 gösterim
 • Twitter: 238 gösterim

 • Toplam Viral: 74.818 gösterim
 • Toplam Seed: 4.945 gösterim
 • Toplam Direkt: 38.446 gösterim
 • Viral Puan: 23,90

İlgili Haberler