2.744 gösterim
144,42 viral puan

Mardin ve Diyarbakır'da Bombalı Saldırı

Mardin Kızıltepe ve Diyarbakır Sur'daki terör saldırılarında 1 polis ile 7 sivil şehit olurken, 4'ü polis 54 kişi yaralandı.
CanOlgan 11.08.2016 saat 11:06
 1. Kızıltepe Devlet Hastanesi yakınında ve Sur'da bulunan tarihi Dicle Köprüsü yakınında PKK'lılar tarafından önceden yerleştirilen bombalı araçlar polis ve askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirildi.

  Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ile Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre saldırıda şehit olan ve yaralananların sayısı şöyle:

  - Mardin Kızıltepe'de 1 polis şehit ile 2 sivil şehit oldu. 5 polis ile 15 sivil ise yaralandı.

  - Diyarbakır Sur'da da 5 sivil şehit olurken, 5 polis memuru hafif yaralandı.

  Valilik tarafından yapılan açıklamada, "İlimiz Kızıltepe ilçesinde saat 18.32 sıralarında Kızıltepe Devlet Hastanesi önünde çevik kuvvet otobüsünün geçişi sırasında Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiştir. Menfur saldırı saldırı sonucunda 1 polis memurumuz şehit olmuş, 2 vatandaşımız da hayatını kaybetmiştir. Ayrıca 5 polis memurumuz ve 15 vatandaşımız hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmıştır. Yaralılar süratle Kızıltepe ve Mardin Devlet Hastaneleri’ne kaldırılarak tedavi altına alınmış olup halen tedavileri devam etmektedir. Olayla ilgili adli ve idari işlemler başlatılmış olup fail veya faillerin yakalanması için çalışmalar sürdürülmektedir. Birlik ve beraberliğimize kasteden bu hain saldırıda şehit olan polis memurumuza ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz" denildi.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 8 gösterim
 • Toplam Seed: 19 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.717 gösterim
 • Viral Puan: 144,42