8.479 gösterim
2,23 viral puan

10 Yaşındaki Kıza Tecavüz Edip Öldürdükten Sonra Kalbini Çıkardı

1 Haziran günü okuldan eve dönerken kaybolan kız çocuğunun kaçırılması sonrasında tecavüze uğradığı, öldürüldükten sonra da kalbinin söküldüğü ortaya çıktı.
CanOlgan 17.06.2016 saat 10:36
 1. Brezilya'da 1 Haziran Çarşamba günü kaybolan Raiana Aparecida Candida adlı 10 yaşındaki kız çocuğu, Minais Gerais eyaletinin Buenopolis ilçesinin kırsalında, bir çiftlikte ölü bulundu. Polis küçük kızın okuldan eve dönerken kaçırıldığını açıkladı. Raiana'nın cansız bedeni bulunduktan sonra polis ekiplerince devam ettirilen arama çalışmaları sonucunda, küçük çocuğun cesedinin tespit edildiği noktanın yakınlarında kalbinin toprağa gömülü halde bulunduğu kamuoyuna açıklandı.

  Raiana'nın cansız bedeninin bulunmasından beş gün sonra, cinayet mahalline yakın bölgede bulunan çalılık alanda saklanan Jairo Lopes, vahşi katliamın baş şüphelisi sıfatıyla gözaltına alındı. Zanlı Lopes, yaklaşık beş yüz kadar bölge sakini tarafından az kalsın linç edilecekken, hava yolu kullanılarak bölgeden uzaklaştırıldı.

  Brezilya'da 1 Haziran Çarşamba günü kaybolan Raiana Aparecida Candida adlı 10 yaşındaki kız çocuğu, Minais Gerais eyaletinin Buenopolis ilçesinin kırsalında, bir çiftlikte ölü bulundu. Polis küçük kızın okuldan eve dönerken kaçırıldığını açıkladı. Raiana'nın cansız bedeni bulunduktan sonra polis ekiplerince devam ettirilen arama çalışmaları sonucunda, küçük çocuğun cesedinin tespit edildiği noktanın yakınlarında kalbinin toprağa gömülü halde bulunduğu kamuoyuna açıklandı.

  Yerel gazetelerde cinayet zanlısı Lopes'in yayınlanan fotoğraflarında, 42 yaşındaki adam belden üstü çıplak, yüzü kesikler ve çürükler içinde bir polis arabasının arkasında oturur vaziyette görüntülendi. Polisin Lopes'i gözaltına alması sonrasında öfkeli bölge halkının hışmına uğradığı fotoğraflarla belgelendi.

  Polis şefi Giovanni Idalmo de Faria, henüz Lopes suçunu itiraf etmeden yapmış olduğu açıklamada: "Jairo Lopes'i saklanırken bulduğumuz bölgeden acilen uzaklaştırmamız gerekiyordu çünkü bölge halkı onu öldürmek istiyordu. Üzerine kan izleri olan botlar ve diğer muhtemel kanıtlar ele geçirdik. Aksi yönde kanıt olmadığı sürece, Lopes bu barbarca cinayetin failidir." sözlerini sarf etti. Dedektifler küçük Raiana'nın kara büyü töreni için cinayete kurban gittiği ihtimalini ciddi olarak değerlendirdiklerini çünkü Lopes'in vücudunda bir tarikata ait dövme bulunduğunu açıkladı. Vahşice öldürülen 10 yaşındaki kızın, hasta annesinin sekiz ay önceki ölümünden sonra babası ve anneannesi tarafından büyütüldüğü ifade edildi.

  Küçük kızın adının açıklanmasını istemeyen teyzesi, zanlı Lopes'in Raiana'nın kaybolmasından bir hafta önce ailenin ikamet ettiği eve geldiğini ve aradığını belirtti. Teyze açıklamalarının devamında: "Jairo Lopes'in evi Raiana'nın yaşadığı evden beş kilometre uzaktaymış. Küçük kız kaybolmadan birkaç gün önce eve gelmiş ve adının Roberto olduğunu söylemiş. Raiana'nın babasıyla konuşmak istediğini de ifade etmiş. Dedesi, Raiana'nın babasının evde olmadığını söyledikten sonra bir süre daha muhabbet etmişler. Adam bir sigara içmiş ve kendine bakındığını anlatmış." sözlerini dile getirdi.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 27 gösterim
 • Twitter: 96 gösterim

 • Toplam Viral: 197 gösterim
 • Toplam Seed: 3.807 gösterim
 • Toplam Direkt: 4.475 gösterim
 • Viral Puan: 2,23