2.828 gösterim
18,73 viral puan

TÜSİAD Gaziantep'e Çıkarma Yaptı

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Cansen Başaran Symes ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i ziyaret etti.
CanOlgan 11.03.2016 saat 11:18
 1. Yönetim kurulu toplantısını Gaziantep'te gerçekleştiren TÜSİAD heyeti, Gaziantep temasları kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin'i ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Gaziantep'te 350 bin kayıtlı Suriyeli sığınmacının bulunduğunu kaydeden Şahin, Suriyeli sığınmacılarla ilgili çalışmalara TÜSİAD'ın da katkı vermesini istedi. Suriyeli sığınmacıları kalkınmanın bir planı yapmak istediklerini bildiren Şahin, şöyle konuştu:

  "Bu konuda orta ve uzun vadeli yeni bir yönetim anlayışı belirlememiz gerek. Ülkemizdeki Suriyelileri kalkınmanın parçası yapmak, sistemin içine almak için çaba gösteriyoruz. Aralarında kendilerini çok iyi yetiştirenler, çok iyi Arapça ve İngilizce konuşanlar var. Bunlarla yeni bir kalkınma modeli oluşturmamız gerekiyor. TÜSİAD olarak sizin de ana gündeminize bu konuyu alıp, birlikte koordinasyonu nasıl sağlarız diye bakmamız gerekiyor."
  TÜSİAD Başkanı Symes ise bu ayki yönetim kurulu toplantısı Türk sanayisinin önemli merkezlerinden biri olan Gaziantep'te gerçekleştirdiklerini belirtti. Bölgedeki dünyası temsilcileriyle de bir araya geleceklerini, sanayideki sıkıntıları dinleyerek görüş alışverişinde bulunacaklarını bildiren Symes, TÜSİAD Gençlik Platformu'nda da gençlerle buluşacaklarını ifade etti.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 10 gösterim
 • Toplam Seed: 151 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.667 gösterim
 • Viral Puan: 18,73