4.224 gösterim
9,49 viral puan

İstanbul Valisinden vatandaşa çağrı

Dünkü yaşanan çevik kuvvet saldırısı sonrası gözlerin çevrildiği istanbul valiliğinden açıklama geldi.
hel ios 04.03.2016 saat 13:07
 1. İstanbul Valisi Vasip Şahin, CNR EXPO Kitap Fuarı'nın açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
  Bayrampaşa'da Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne dün yapılan saldırıya benzer eylemlerle zaman zaman karşılaştıklarını dile getiren Vali Şahin, "Güvenlik kuvvetlerimiz kentteki güven ve sükunu sağlama noktasında azami derecede gayret sarf ediyor. Burada suçluya ya da kötü niyetli insanlara ülkemizin huzur ve güvenliğine kast eden teröristlere karşı gerekli her türlü cevabı vermek, yakalayıp adli mercilere teslim etmek zaten bizim görevimiz” dedi.

  İstanbullular'ın endişeye kapılmaması gerektiğini belirten Vali Şahin, "Polisimize, jandarmamıza yardım ve destekte bulunmalarını bekliyoruz. Şu anlamda yardım ve destek diyorum, kendilerince şüpheli gördükleri herhangi bir husus ya da kişi görürlerse konuyu bizlerle paylaşırlarsa daha rahat müdahale etmiş oluruz" diye konuştu.

  Bayrampaşa'daki saldırının ardından gün içinde polis ekiplerine yönelik diğer saldırıları da değerlendiren Şahin, şunları kaydetti:

  "Onlar kendilerince güç göstermeye çalışıyorlar ama Allah'ın izni, arkadaşlarımızın çabalarıyla bunlar boşa çıkacaktır, bugüne kadar boşa çıktığı gibi. Bu metotla bir yere varılması mümkün değildir. Bu ülke bu tür saldırlarla ve hareketlerle sarsılacak kadar köksüz değildir. Bunun ancak kendilerine zararı olur. İstanbul'da elimizdeki imkan ve personel kapasitesi doğrultusunda her türlü önlemi alıyoruz. Zaman zaman birtakım ek tedbirler alınması gerekebilir."

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 15 gösterim
 • Toplam Seed: 445 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.764 gösterim
 • Viral Puan: 9,49