3.379 gösterim
10,94 viral puan

Galatasaray'a Uefa'dan Şok

UEFA, Finansal Fair Play kurallarına uymadığı gerekçesiyle uzun süredir gözlem altında tuttuğu Galatasaray'a 1 yıl Avrupa kupalarından men cezası verdi.
CanOlgan 02.03.2016 saat 13:57
 1. UEFA'dan Galatasaray'a kötü haber geldi! Geçtiğimiz hafta İsviçre'ye giden ve mali konularla ilgili savunma veren Dursun Özbek ve yönetiminin çabaları cezayı engelleyemedi. UEFA, Galatasaray'ı 1 yıl Avrupa kupalarından men etti.

  Galatasaray'ın bu cezası Avrupa kupalarına katılım hakkı kazandığı ilk yıl için geçerli olacak. Eğer sarı kırmızılılar 2 yıl üst üste kupaya katılma hakkını elde edemezse bu ceza ortadan kalkacak.

  NTV Spor Yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray'ın aldığı cezayı değerlendirdi. Demirkol, "7 sayfayı aşkın bir karar iletildi. Savcılık makamının istediği 1+1 düşürülmüş dolayısıyla savunma başarılı denebilir. CAS'a gidip bunu kaldırmak isteyecek mi yoksa ben kabul edeyim mi diyecek bunun kararını vermesi lazım. 2 yıllık baraj konusu yani normalde 5 yıl katılamazsanız yine katılamıyordunuz hak kazandığınızda. Bana kalırsa bu savunmadan etkilendiler. Bundan sonra sadece Galatasaray değil tüm Türk futbolunun şapkasını önüne koyup düşünmesi lazım. Bu sene katılması gerekir ki kupalara 1 senede bitsin bu iş. Bir taraftan da bütçeyi dengede tutması lazım" dedi.

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 4 gösterim

 • Toplam Viral: 13 gösterim
 • Toplam Seed: 309 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.057 gösterim
 • Viral Puan: 10,94