3.012 gösterim
2,59 viral puan

24 Yıl Sonra Yakalandı

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde, 1992 yılında oto boyacısı Ramazan Ü., eşi Selma Ü. ve çırağı Hasan Bal'ın öldürülmesiyle ilgili olarak, Ramazan Ü.'nün kardeşi M.Ü. gözaltına alındı.
CanOlgan 20.02.2016 saat 11:46
 1. İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde, 1992 yılında oto boyacısı Ramazan Ü., eşi Selma Ü. ve çırağı Hasan Bal'ın öldürülmesiyle ilgili olarak, Ramazan Ü.'nün kardeşi M.Ü. gözaltına alındı. Mahkemeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

  24 yıl önce bir oto boyacıda çalışan ve o dönem 15 yaşında olan çırak Hasan Bal, ortadan kayboldu. Bir süre sonra ilçe yakınlarındaki boş bir arazide, tornavidayla öldürülmüş olarak bulundu. Ardından ise aynı bölgede yanmış bir otomobil bulundu. Otomobilde, Bal'ın patronu Ramazan Ü.'nün eşi, 19 yaşındaki Selma Ü.'nün yanmış cesedi vardı. Her iki vakayı araştırmaya başlayan jandarma, Ramazan Ü.'nün de kayıp olduğunu belirledi.

  RAMAZAN Ü.'NÜN DE CESEDİ BULUNMUŞTU

  Eşi ve işyerindeki çırağı öldürülen Ramazan Ü., jandarmanın aramalarına rağmen bulunamadı. Soruşturmayı derinleştiren jandarma, onun da öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerine uzun süre arama yaptı. Aramalar 1994 yılında sonuç verdi ve cesedi, toprağa gömülü olarak bulundu.

  GÖZALTINA ALINIP SERBEST BIRAKILMIŞTI

  Soruşturmayı yürüten jandarma, Ramazan Ü.'nün kardeşi M.Ü.'yü o dönemde şüpheli olarak gözaltına almış ancak daha sonra serbest bırakmıştı. 2011 yılında toprağa gömülü cesedi bulunan kişinin Ramazan Ü. olmadığı iddiaları üzerine savcılığın talimatıyla mezar açıldı. DNA örnekleriyle yapılan tahlillerde, cesedin Ramazan Ü.'ye ait olduğu kesinlik kazandı.

  Dosyayı yeniden açan Kemalpaşa Jandarma Komutanlığı, o dönemi yaşayan yaklaşık 30 kişinin yeniden ifadesini aldı. Bunlardan biri de Ramazan Ü.'nün kardeşi M.Ü. oldu. İfadeleri çelişkili bulununca M.Ü.'yü gözaltına aldı.

  2012 yılında zaman aşımına uğraması gereken dosya, M.Ü.'nün şüpheli sıfatıyla ifadesinin alınması sebebiyle 2022 yılına uzadı. Üç kişiyi öldürmek iddiasıyla önce savcılığa sevk edilen zanlı M.Ü., tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Hakkındaki iddiaları kabul etmeyen zanlı M.Ü. tutuklandı.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 8 gösterim
 • Toplam Seed: 1.162 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.842 gösterim
 • Viral Puan: 2,59