1.931 gösterim
13,14 viral puan

Davutoğlu: Saldırıyı gerçekleştirenleri tespit ettik

Başkaban Ahmet Davutoğlu, dün gerçekleşen Ankara'daki bombalı saldırının kimler tarafından gerçekleştirildiğinin bilgilerinin ellerinde olduğunu açıkladı.
hel ios 18.02.2016 saat 10:44
 1. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’daki saldırının bölücü terör örgütü mensupları ve Suriye’den sızan bir YPG mensubunun gerçekleştirdiğini açıkladı.
  "Bu intihar saldırısını gerçekleştiren Salih Neccar isimli kişi Kuzey Suriye'nin Amuda şehrinde 1992'de doğmuştur. Saldırının doğrudan YPG irtibatı ortaya konmuştur. İstihbari ve emniyet çalışmalarımız sonucunda 9 kişi gözaltına alınmıştır. Soruşturma derinleşerek sürdürülmektedir. Bu saldırının her aşamasında katkıda bulunan bütün unsurlar tek tek ortaya çıkartılacak ve adalete teslim edilecektir.
  Meclis oturumlarına ara vermeyecektir. TBMM'nin yakınlarında cereyan eden bu olaya rağmen çalışmalarına devam eden siyasi partilere teşekkür ediyorum." dedi.

  "YPG bölücü terör örgütünün bir parçasıdır ve birlikte hareket etmektedirler. Bu saldırı bütün dünyaya açık bir şekilde bunu gerçekleştirmiş olsun. YPG terör örgütü değildir diyenlere belgeleriyle ortaya konulacaktır.
  YPG'yi demokratik bir unsur gibi masaya davet etmek isteyenlere sesleniyorum, YPG masaya oturamaz. Türkiye'ye karşı bir düşman niteliğindedir." sözlerini sürdürdü.

  Operasyonlar hız kesmeden devam edecek mesajı:

  "Terör örgütünün bu faaliyetinden bağımsız olarak operasyonlarımız devam ediyor. Bu çerçevede Haftanin kampına silahlı kuvvetlerimiz yoğun bir operasyonda bulundu. 70 civarında terörist etkisiz hale getirildi. Kesinlikle bu saldırının bedeli ödetilecektir."

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 147 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.783 gösterim
 • Viral Puan: 13,14